Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Nuk ka rrezik me te madh se te behet dikushi, ai qe nuk ishte askushi!
--- Populli

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 68 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Gazeta "L'albanese d'Italia"
Nė 23 shkurt 1918 doli nė Napoli numri i parė i gazetės "L'albanese d'Italia" (Shqiptari i Italisė), qė njihet si gazeta e parė nė shtypin shqiptar. Ishte njė organ politik, shoqėror, letrar dhe kulturor nė arbėrisht dhe pjesėrisht nė italisht, e drejtuar nga Jeronim de Rada.

Aleks Ēaēi
Nė 23 shkurt 1989 u nda nga jeta shkrimtari Aleks Ēaēi, ish-shkrimtar i viteve '30, dhe mė pas me njė krijimtari tė gjatė letrare ( rreth 60 vjet), kur shkroi pėr tė rritur dhe fėmijė veprat: "Kėngėt e dheut", "Bisedė me diellin", "Ėndrrat e mia", "Aroma e bukės", "Na hoqėn ēatinė", "Kanish", "Shtėpia pėrballė diellit", etj.

Xhovani Batista Pelegrini
Nė 23 shkurt 1921 u lind nė Beluno tė Italisė Xhovani Batista Pelegrini, gjuhėtar, balkanolog i njohur dhe albanolog i cili dha njė ndihmesė tė vlefshme pėr gjuhėn shqipe, kryesisht nė planin historik, dhe i shoqėroi veprat e veta pėr Shqipėrinė me harta tė ndryshme mbi vendin tonė.

Karl Liberman
Nė 23 shkurt 1842 u lind kimisti gjerman Karl Liberman, shkencėtari qė zbuloi reaksionin e komponenteve nitrike, i cili mban emrin e tij, si dhe procesin e prodhimit tė ngjyrosėsve kimikė.

Festa kombėtare e Guajanės
23 Shkurti ėshtė festa kombėtare e Guajanės, e cila pėrkon me shpalljen e republikės sė kėtij vendi.

Arkiva e Artikujve


Artikujt e renditur sipas muajit

 • Prill, 2009
 • Janar, 2009
 • Nendor, 2008
 • Tetor, 2008
 • Shtator, 2008
 • Qershor, 2008
 • Maj, 2008
 • Prill, 2008
 • Mars, 2008
 • Shkurt, 2008
 • Janar, 2008
 • Dhjetor, 2007
 • Nendor, 2007
 • Tetor, 2007
 • Shtator, 2007
 • Gusht, 2007
 • Korrik, 2007
 • Qershor, 2007
 • Maj, 2007
 • Prill, 2007
 • Mars, 2007
 • Shkurt, 2007
 • Janar, 2007
 • Dhjetor, 2006
 • Nendor, 2006
 • Tetor, 2006
 • Shtator, 2006
 • Gusht, 2006
 • Korrik, 2006
 • Qershor, 2006
 • Maj, 2006
 • Prill, 2006
 • Mars, 2006
 • Shkurt, 2006
 • Janar, 2006
 • Dhjetor, 2005
 • Nendor, 2005
 • Tetor, 2005
 • Shtator, 2005
 • Gusht, 2005
 • Korrik, 2005
 • Qershor, 2005
 • Maj, 2005
 • Prill, 2005
 • Mars, 2005
 • Shkurt, 2005
 • Janar, 2005
 • Dhjetor, 2004
 • Nendor, 2004
 • Tetor, 2004
 • Shtator, 2004
 • Gusht, 2004
 • Korrik, 2004
 • Qershor, 2004
 • Maj, 2004
 • Prill, 2004
 • Mars, 2004
 • Shkurt, 2004
 • Janar, 2004
 • Dhjetor, 2003
 • Nendor, 2003
 • Tetor, 2003
 • Shtator, 2003
 • Gusht, 2003
 • Korrik, 2003
 • Qershor, 2003
 • Maj, 2003
 • Prill, 2003
 • Mars, 2003
 • Shkurt, 2003
 • Janar, 2003
 • Dhjetor, 2002
 • Nendor, 2002
 • Tetor, 2002
 • Shtator, 2002
 • Gusht, 2002
 • Korrik, 2002
 • Qershor, 2002
 • Maj, 2002
 • Prill, 2002
 • Mars, 2002
 • Shkurt, 2002
 • Janar, 2002
 • Dhjetor, 2001

 •  Artikujt( per Qershor, 2004)  Veprimet  Vizita  postuar 
  Historia mijėravjeēare e Himarės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 54982004-06-30 23:31:59
  Ēeshtja ēame mbledh tė gjithė shqiptarėt para OKB Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 61012004-06-30 23:31:42
  SHBA: Minoriteti grek 3 % e popullsise Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 100652004-06-27 14:11:21
  "Ju betohem!" Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 47162004-06-26 17:43:25
  Saimir Pirgu, tenori mė i mirė nė Operėn e Vjenės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 52372004-06-25 09:11:48
  Jessen-Petersen emerohet shefi i ri i UNMIK-ut Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 40322004-06-22 11:51:19
  Nano: Do tė kthejmė 10-11% tė fajdeve Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 55512004-06-22 08:47:39
  Mėsime tė EURO 2004 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 49382004-06-22 08:44:25
  Ndėrron jetė Haxhi Hafiz Sabri Koēi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 125042004-06-21 00:54:22
  Meta: Levizja jone ka qėllim shpėtimin e PS Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 43262004-06-17 10:14:18
  Miss Shqipėria shtegton nė kalanė e Beratit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 90502004-06-17 10:09:07
  Kėngė tė reja pėr kėnaqėsinė tuaj Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 68382004-06-14 00:53:40
  Tre shqiptarė pėr nė Parlamentin Evropian Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 61942004-06-13 23:41:48
  Bashkėsia Ēame nė SHBA e vendosur pėr ta zgjidhur ēėshtjen e tyre nė rrugė paqės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 56882004-06-08 08:59:42
  Shqiptarėt nė Rumani ruajnė kulturėn Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 100342004-06-04 12:54:48
  Skandal ne kabinetin qeveritar, keshilltari i Nano jep doreheqjen Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 76962004-06-03 09:23:07


  16 artikuj ne total


  © Albasoul.com 1998-2007
  Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.