Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Une nuk e di se si mund te jete koshienca e nje qelbesire, por di se si eshte ajo e nje njeriu te mire: ajo eshte e frikeshme.
--- Herman

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 85 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Ismail Qemali
Nė 24 janar 1919 mbylli sytė nė moshėn 75-vjeēare njėri nga atdhetarėt tanė tė shquar, Ismail Qemali, udhėheqės i lėvizjes kombėtare, diplomat, themelues i shtetit tė parė shqiptar, Hero i Popullit; ai qė mbeti nė histori pėr organizimin e Kuvendit Kombėtar tė Vlorės dhe pėr ngritjen e flamurit nė 28 nėntor 1912.

Nikolla Zorraqi
Nė 24 janar 1929 u lind nė Tiranė Nikolla Zorraqi, kompozitor i njohur, autor i mjaft pjesėve dramatike pėr solist, kor e orkestėr, shumė baladave, operetave pėr fėmijė, bashke me 6 uvertura, 6 koncerte pėr violinė dhe orkestėr, 4 balete, 30 opera etj. Vdiq nė vitin 1991.

Pjer Bomarshe'
Nė 24 janar 1732 u lind Pjer Bomarshe', dramaturg francez, qe shkroi, nder te tjera, komedite njohura "Martesa e Figaros" dhe Berberi i Seviljes".

Xhon Belushi
Nė 24 janar 1949 lindi nė SHBA nė njė familje emigrantėsh shqiptarė nga Korēa, artisti shumė i njohur i Hollivudit, Xhon Belushi, i cili u shqua pėr njė talent muzikor dhe pėr interpretimet nė filma qė bėnė epokė, siē ėshtė p.sh. filmi "Vėllezėrit Bluzė".

Arkiva e Artikujve


Artikujt e renditur sipas muajit

 • Prill, 2009
 • Janar, 2009
 • Nendor, 2008
 • Tetor, 2008
 • Shtator, 2008
 • Qershor, 2008
 • Maj, 2008
 • Prill, 2008
 • Mars, 2008
 • Shkurt, 2008
 • Janar, 2008
 • Dhjetor, 2007
 • Nendor, 2007
 • Tetor, 2007
 • Shtator, 2007
 • Gusht, 2007
 • Korrik, 2007
 • Qershor, 2007
 • Maj, 2007
 • Prill, 2007
 • Mars, 2007
 • Shkurt, 2007
 • Janar, 2007
 • Dhjetor, 2006
 • Nendor, 2006
 • Tetor, 2006
 • Shtator, 2006
 • Gusht, 2006
 • Korrik, 2006
 • Qershor, 2006
 • Maj, 2006
 • Prill, 2006
 • Mars, 2006
 • Shkurt, 2006
 • Janar, 2006
 • Dhjetor, 2005
 • Nendor, 2005
 • Tetor, 2005
 • Shtator, 2005
 • Gusht, 2005
 • Korrik, 2005
 • Qershor, 2005
 • Maj, 2005
 • Prill, 2005
 • Mars, 2005
 • Shkurt, 2005
 • Janar, 2005
 • Dhjetor, 2004
 • Nendor, 2004
 • Tetor, 2004
 • Shtator, 2004
 • Gusht, 2004
 • Korrik, 2004
 • Qershor, 2004
 • Maj, 2004
 • Prill, 2004
 • Mars, 2004
 • Shkurt, 2004
 • Janar, 2004
 • Dhjetor, 2003
 • Nendor, 2003
 • Tetor, 2003
 • Shtator, 2003
 • Gusht, 2003
 • Korrik, 2003
 • Qershor, 2003
 • Maj, 2003
 • Prill, 2003
 • Mars, 2003
 • Shkurt, 2003
 • Janar, 2003
 • Dhjetor, 2002
 • Nendor, 2002
 • Tetor, 2002
 • Shtator, 2002
 • Gusht, 2002
 • Korrik, 2002
 • Qershor, 2002
 • Maj, 2002
 • Prill, 2002
 • Mars, 2002
 • Shkurt, 2002
 • Janar, 2002
 • Dhjetor, 2001

 •  Artikujt( per Maj, 2004)  Veprimet  Vizita  postuar 
  Shqiptarėt nė fushatėn zgjedhore Amerikane Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 61452004-05-30 21:37:16
  Anjeza Shahini automatikisht nė vendin e gjashtė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 99872004-05-28 08:29:28
  Gjenet, popujt dhe gjuhėt Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 102562004-05-28 08:28:47
  Te drejtat e njeriut ne trojet shqiptare per 2003 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 62112004-05-26 11:56:30
  INSTAT: 41 per qind e mjekeve ua kerkojne vete leket qytetareve Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 63322004-05-26 11:25:06
  Njė libėr qė zbulon enigmėn Himara Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 84752004-05-24 10:07:31
  Nga Luma nė Universitetet amerikane Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 66462004-05-24 10:06:57
  Partizani fiton Kupėn e Shqipėrise ne futboll Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 55452004-05-21 02:15:04
  Historia e veshjes Shqiptare tė Lord Bajronit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 140192004-05-19 10:46:27
  Fisniku i Arvanitasve Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 69662004-05-18 06:38:52
  Arratia e arvanitasve nėpėr Greqi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 69792004-05-18 06:38:03
  Njė rrėfim terrori i rremė i Maqedonisė qė ēoi nė vdekje Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 50032004-05-17 23:18:36
  Anjeza Shahini, vendi i 7 ne Eurovizion Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 122102004-05-16 22:09:40
  Dorian Kiri, ndėr 10 studentėt mė tė mirė tė 2004 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 82962004-05-14 11:22:11
  Falsifikimet nė Atlasin Gjeografik tė Shqipėrisė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 102342004-05-13 00:52:28
  Votoni pėr kėngėtaren Shqiptare nė Festivalin Europian Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 69982004-05-13 00:51:34
  Shpallen fituesit e Miss/Mister Albania 2004 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 116612004-05-12 10:57:55
  Mbi 1200 persona e nėnshkruajnė peticionin Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 49752004-05-11 09:04:34
  Ku dhe si lindi kuptimi Status Quo Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 84842004-05-11 09:01:51
  Albasoul prezanton thesarin e kėngėve Arbėreshe Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 68422004-05-11 01:36:36
  SHBA: Shqipėria jashtė "Sfidės sė Mijėvjecarit te III" Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 54622004-05-07 23:25:21
  Masiela Lusha Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 125942004-05-07 19:02:53
  KE: Po nuk mbajtet zgjedhje te lira, perjashtoheni nga KE Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 44312004-05-06 12:39:05
  Zbulohet enciklopedia shqiptare 300-vjeēare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 124932004-05-06 08:54:18
  Recetat e Visit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 218812004-05-04 21:08:18
  Shpėrblimi i papritur i Shqipėrisė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 71222004-05-02 20:08:30


  26 artikuj ne total


  © Albasoul.com 1998-2007
  Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.