Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Buka prej qielli s'vjen
--- Populli

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 85 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Ernest Koliqi
Nė 15 janar 1973 u nda nga jeta Ernest Koliqi, shkrimtar, studiues dhe publicist, njėri nga intelektualėt shqiptarė qė dhanė njė kontribut tė madh pėr ēėshtjen e gjuhės shqipe, botues i revistės sė njohur "Shejėzat"(nė Romė), autor i veprave: "Gjurmėt e stinėve", "Simfonia e shqipeve", "Rrėnjėt lėvizin", "Kangjellat e Rilindjes", "Poetėt e mėdhenj tė Italisė 1 dhe 2", etj.

Akademia e Arteve tė Bukura
Nė 15 janar 1962 u pėrurua nė Tiranė shkolla e lartė pėr artistė - Konservatori i Tiranės, sot Akademia e Arteve tė Bukura. Drejtor i saj i parė ishte Albert Paparisto.

Zhan Batist Pokėlen
Nė 15 janar 1622 u lind Zhan Batist Pokėlen, i njohur nė botėn e letrave si Molier, pėrfaqėsuesi mė i madh i klasicizmit francez, mjeshtėr i komedisė, qė la veprat-kryevepra, tė cilat vunė bazat e komedisė franceze: "Tartufi", "I sėmuri imagjinar", "Kopraci", "Mizantropi", "Borgjezi fisnik", etj. Vdiq nė vitin 1673.

Mihail Eminesku
Nė 15 janar 1850 u lind poeti i njohur rumun Mihail Eminesku, njėri nga krijuesit mė tė mirė tė vendit tė tij dhe tė krejt trevės ballkanike, autor i poemave: "Kilini", "Pėrralla e blinit", "Letrari", etj. Vdiq nė vitin 1889.

Arkiva e Artikujve


Artikujt e renditur sipas muajit

 • Prill, 2009
 • Janar, 2009
 • Nendor, 2008
 • Tetor, 2008
 • Shtator, 2008
 • Qershor, 2008
 • Maj, 2008
 • Prill, 2008
 • Mars, 2008
 • Shkurt, 2008
 • Janar, 2008
 • Dhjetor, 2007
 • Nendor, 2007
 • Tetor, 2007
 • Shtator, 2007
 • Gusht, 2007
 • Korrik, 2007
 • Qershor, 2007
 • Maj, 2007
 • Prill, 2007
 • Mars, 2007
 • Shkurt, 2007
 • Janar, 2007
 • Dhjetor, 2006
 • Nendor, 2006
 • Tetor, 2006
 • Shtator, 2006
 • Gusht, 2006
 • Korrik, 2006
 • Qershor, 2006
 • Maj, 2006
 • Prill, 2006
 • Mars, 2006
 • Shkurt, 2006
 • Janar, 2006
 • Dhjetor, 2005
 • Nendor, 2005
 • Tetor, 2005
 • Shtator, 2005
 • Gusht, 2005
 • Korrik, 2005
 • Qershor, 2005
 • Maj, 2005
 • Prill, 2005
 • Mars, 2005
 • Shkurt, 2005
 • Janar, 2005
 • Dhjetor, 2004
 • Nendor, 2004
 • Tetor, 2004
 • Shtator, 2004
 • Gusht, 2004
 • Korrik, 2004
 • Qershor, 2004
 • Maj, 2004
 • Prill, 2004
 • Mars, 2004
 • Shkurt, 2004
 • Janar, 2004
 • Dhjetor, 2003
 • Nendor, 2003
 • Tetor, 2003
 • Shtator, 2003
 • Gusht, 2003
 • Korrik, 2003
 • Qershor, 2003
 • Maj, 2003
 • Prill, 2003
 • Mars, 2003
 • Shkurt, 2003
 • Janar, 2003
 • Dhjetor, 2002
 • Nendor, 2002
 • Tetor, 2002
 • Shtator, 2002
 • Gusht, 2002
 • Korrik, 2002
 • Qershor, 2002
 • Maj, 2002
 • Prill, 2002
 • Mars, 2002
 • Shkurt, 2002
 • Janar, 2002
 • Dhjetor, 2001

 •  Artikujt( per Prill, 2004)  Veprimet  Vizita  postuar 
  Bardhyl Quku, financieri me famė nė Amerikė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 82982004-04-28 14:30:17
  Emėrtimi i shqiptarėve ndėr shekuj Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 83742004-04-28 14:27:51
  Memorandumi Ēam 1947 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 47222004-04-23 11:24:58
  Kanadaja tė njohė Pavarėsinė e Kosovės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 52152004-04-23 11:23:52
  Konference ne Washington mbi "Ēėshtjen Shqiptare nė Mal tė Zi" Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 46682004-04-22 02:46:28
  Shqiptaret ne Mal te Zi, me nje platforme politike Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 54542004-04-22 02:42:16
  Greqi, emigrantėt me nivel mė tė lartė arsimor, por tragjedi pėr fėmijet Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 55212004-04-22 00:36:37
  Si zgjidhet ēėshtja e ligjit pėr tokėn Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 69472004-04-22 00:35:10
  Lavjerrėsi i Foucault - nga Umberto Eco Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 74002004-04-21 14:50:46
  Lord Bajroni, shkruante nga Shqiperia mė 1809 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 196272004-04-19 15:39:21
  Gjenova, Republika qe e drejtuan durrsakėt Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 60452004-04-19 15:39:05
  Kampioni i parė shqiptar nė botė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 78642004-04-19 15:38:49
  Lufta pėr privatizimin e ekonomisė kosovare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 53462004-04-15 23:22:20
  Van Sotir Kristo, shqiptari me famė nė Amerikė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 58812004-04-15 23:21:34
  Shpella e Pėllumbasit, muze pėr gjurmėt e neolitit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 95322004-04-15 23:20:17
  Ndahet nga jeta Dedja, babai i librit pėr fėmijė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 88482004-04-14 19:14:15
  Kushtrimi: tė huajt po marrin tokat Shqiptare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 101552004-04-14 19:13:09
  Genocidi i Shqiptarėve nga helenasit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 42812004-04-14 19:12:44
  Njolla e turpit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 58012004-04-14 19:11:22
  Emigrantė tė betonuar nė themelet e stadiumeve Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 62332004-04-12 08:27:31
  Gezuar Pashkėt Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 71992004-04-10 18:43:13
  Articles: Anomalitė e 24 orėve tė fundit tek Albasoul Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 63102004-04-10 18:34:17
  Po i ikėn koha Kosovės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 40012004-04-09 02:59:52
  Nėna e Marios Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 45642004-04-07 14:57:00
  Kėndi i Djallit Nr. 1: FOSTOKSINA Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 103172004-04-06 12:49:34
  Xhon Belushi nė Bulevardin e Famės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 47592004-04-05 17:34:29
  Kadare: Riparimi i sė keqes Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 37822004-04-05 17:33:46
  Album i ri i Ardit Gjebresė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 52462004-04-05 13:20:25
  Piktori shqiptar i dhuron Papės portretin e Nėnė Terezės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 68552004-04-02 13:13:02
  Shqiperia tė antarėsohet ne NATO para 2007 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 51602004-04-01 02:16:38
  Kombtarja ka mposhtur Islandėn 2-1 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 60582004-04-01 02:11:52


  31 artikuj ne total


  © Albasoul.com 1998-2007
  Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.