Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Midis atyre qe pelqej dhe admiroj, nuk mund te gjej dicka te perbashket. Ne te kundert, te gjithe ata qe dua me bejne per te qeshur
--- W.H. Auden

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 70 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Kristo Luarasi
Nė 8 korrik 1934 mbylli sytė veprimtari i shquar i Rilindjes, Kristo Luarasi, njėri nga themeluesit e shtypshkronjės "Mbrothtėsia", ku shtypeshin librat shqip; i cili u angazhua nė luftė kundėr pushtuesit turk me ēetat e Bajos dhe Ēerēiz Topullit, ishte pjesėmarrės nė kryengritjen e pėrgjithshme tė 1909-1912, si dhe dha njė ndihmesė tė madhe pėr pėrgatitjen dhe zhvillimin e Kuvendit Kombėtar tė Vlorės.

Zhan de la Fonten
Nė 8 korrik 1621 u lind Zhan de la Fonten, poeti kombėtar i Francės, njėri ndėr krijuesit mė prodhimtarė nė botė qė shkroi pothuaj nė tė gjitha gjinitė, por shkėlqeu veēanėrisht me fabulat e mrekullueshme, tė cilat e vunė nė radhėt e fabulistėve mė tė mėdhenj tė botės. Vdiq nė vitin 1695.

Ferdinand Zepelin
Nė 8 korrik 1838 u lind Ferdinand Zepelin, inxhinier ushtarak gjerman. U mor me pėrpunimin e balonave tė komanuara metalike dhe nė vitin 1900 krijoi njė balonė me gaz, e cila u pėrdor si mjet fluturimi vaēanėrisht gjatė Luftės sė Parė Botėrore pėr transportin ushtarak dhe, pėr nder tė shpikėsit, u quajt "Zepelinė".

Vivien Meri Hartli
Nė 8 korrik 1967 u nda nga jeta artistja e madhe e Hollivudit Vivien Meri Hartli, e njohur me emrin e artit Vivien Light, qė mbeti e pavdekshme nė filmat: "Bashkė me erėn", "Ana Karenina" etj., pėr tė cilat u nderua edhe me dy statuja Oskari.

Arkiva e Artikujve


Artikujt e renditur sipas muajit

 • Prill, 2009
 • Janar, 2009
 • Nendor, 2008
 • Tetor, 2008
 • Shtator, 2008
 • Qershor, 2008
 • Maj, 2008
 • Prill, 2008
 • Mars, 2008
 • Shkurt, 2008
 • Janar, 2008
 • Dhjetor, 2007
 • Nendor, 2007
 • Tetor, 2007
 • Shtator, 2007
 • Gusht, 2007
 • Korrik, 2007
 • Qershor, 2007
 • Maj, 2007
 • Prill, 2007
 • Mars, 2007
 • Shkurt, 2007
 • Janar, 2007
 • Dhjetor, 2006
 • Nendor, 2006
 • Tetor, 2006
 • Shtator, 2006
 • Gusht, 2006
 • Korrik, 2006
 • Qershor, 2006
 • Maj, 2006
 • Prill, 2006
 • Mars, 2006
 • Shkurt, 2006
 • Janar, 2006
 • Dhjetor, 2005
 • Nendor, 2005
 • Tetor, 2005
 • Shtator, 2005
 • Gusht, 2005
 • Korrik, 2005
 • Qershor, 2005
 • Maj, 2005
 • Prill, 2005
 • Mars, 2005
 • Shkurt, 2005
 • Janar, 2005
 • Dhjetor, 2004
 • Nendor, 2004
 • Tetor, 2004
 • Shtator, 2004
 • Gusht, 2004
 • Korrik, 2004
 • Qershor, 2004
 • Maj, 2004
 • Prill, 2004
 • Mars, 2004
 • Shkurt, 2004
 • Janar, 2004
 • Dhjetor, 2003
 • Nendor, 2003
 • Tetor, 2003
 • Shtator, 2003
 • Gusht, 2003
 • Korrik, 2003
 • Qershor, 2003
 • Maj, 2003
 • Prill, 2003
 • Mars, 2003
 • Shkurt, 2003
 • Janar, 2003
 • Dhjetor, 2002
 • Nendor, 2002
 • Tetor, 2002
 • Shtator, 2002
 • Gusht, 2002
 • Korrik, 2002
 • Qershor, 2002
 • Maj, 2002
 • Prill, 2002
 • Mars, 2002
 • Shkurt, 2002
 • Janar, 2002
 • Dhjetor, 2001

 •  Artikujt( per Mars, 2004)  Veprimet  Vizita  postuar 
  Albasoul Network, rrjeti i pare kombetar ne IRC Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 164412004-03-30 11:31:34
  Pesė vjetori i sulmeve kunder caqeve serbe ne Kosovė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 58212004-03-30 11:15:42
  Gjenerata e Re Shqiptare proteston Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 45682004-03-30 11:14:48
  Princi shqiptar feston 22 vjetorin Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 76122004-03-30 02:55:42
  Publikohet versioni i ri i forumit shqiptar Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 41282004-03-24 13:17:03
  Mbėshtesni Pavarėsinė e Kosovės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 54472004-03-23 22:44:27
  Tensionet nderetnike shperthejne ne konflikt ne Kosove Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 72402004-03-18 15:03:53
  Arkeologji: Zbulohet nje tempull 2000 vjeēar Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 70312004-03-17 17:32:19
  Afrim Latifi, serish kampion i Ballkanit nė karate Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 79452004-03-17 17:29:27
  Publikohen pagat e krereve te administrates shteterore Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 129272004-03-16 11:44:07
  Zbulimet me te fundit te shkences Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 250712004-03-16 11:40:53
  Kadare: Poshtėrimi nė Ballkan Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 54992004-03-16 11:38:18
  Mbreti Zog I dhe komunitetet fetare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 89372004-03-16 11:34:32
  Dita e Verės, 14 Marsi, njė zakon arbėresh Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 151062004-03-14 02:27:56
  Hapet shkolla e pare shqipe ne Philadelphia Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 107182004-03-09 23:32:21
  Dita nderkombetare e Gruas Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 71082004-03-08 10:54:47
  Gezuar 7 Marsin, Festen e Mesuesit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 109122004-03-07 17:22:52
  Pastrimi i minave pas luftės sė Kosovės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 56352004-03-03 20:35:35
  Luigj Gurakuqi, 79 vjet nga pabesia ndaj tij Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 461272004-03-03 20:34:27
  Vaksinė kundėr kancerit nė mushkėri Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 101532004-03-03 20:32:50
  Diaspora nuk eshte e njerkės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 58712004-03-02 02:02:08
  Arbėreshėt e Greqisė dhe Karl Reinholdi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 75662004-03-02 02:01:55


  22 artikuj ne total


  © Albasoul.com 1998-2007
  Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.