Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Ēka s'ngop syrin, s'ngop as barkun
--- Populli

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 68 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Gazeta "L'albanese d'Italia"
Nė 23 shkurt 1918 doli nė Napoli numri i parė i gazetės "L'albanese d'Italia" (Shqiptari i Italisė), qė njihet si gazeta e parė nė shtypin shqiptar. Ishte njė organ politik, shoqėror, letrar dhe kulturor nė arbėrisht dhe pjesėrisht nė italisht, e drejtuar nga Jeronim de Rada.

Aleks Ēaēi
Nė 23 shkurt 1989 u nda nga jeta shkrimtari Aleks Ēaēi, ish-shkrimtar i viteve '30, dhe mė pas me njė krijimtari tė gjatė letrare ( rreth 60 vjet), kur shkroi pėr tė rritur dhe fėmijė veprat: "Kėngėt e dheut", "Bisedė me diellin", "Ėndrrat e mia", "Aroma e bukės", "Na hoqėn ēatinė", "Kanish", "Shtėpia pėrballė diellit", etj.

Xhovani Batista Pelegrini
Nė 23 shkurt 1921 u lind nė Beluno tė Italisė Xhovani Batista Pelegrini, gjuhėtar, balkanolog i njohur dhe albanolog i cili dha njė ndihmesė tė vlefshme pėr gjuhėn shqipe, kryesisht nė planin historik, dhe i shoqėroi veprat e veta pėr Shqipėrinė me harta tė ndryshme mbi vendin tonė.

Karl Liberman
Nė 23 shkurt 1842 u lind kimisti gjerman Karl Liberman, shkencėtari qė zbuloi reaksionin e komponenteve nitrike, i cili mban emrin e tij, si dhe procesin e prodhimit tė ngjyrosėsve kimikė.

Festa kombėtare e Guajanės
23 Shkurti ėshtė festa kombėtare e Guajanės, e cila pėrkon me shpalljen e republikės sė kėtij vendi.

Arkiva e Artikujve


Artikujt e renditur sipas muajit

 • Prill, 2009
 • Janar, 2009
 • Nendor, 2008
 • Tetor, 2008
 • Shtator, 2008
 • Qershor, 2008
 • Maj, 2008
 • Prill, 2008
 • Mars, 2008
 • Shkurt, 2008
 • Janar, 2008
 • Dhjetor, 2007
 • Nendor, 2007
 • Tetor, 2007
 • Shtator, 2007
 • Gusht, 2007
 • Korrik, 2007
 • Qershor, 2007
 • Maj, 2007
 • Prill, 2007
 • Mars, 2007
 • Shkurt, 2007
 • Janar, 2007
 • Dhjetor, 2006
 • Nendor, 2006
 • Tetor, 2006
 • Shtator, 2006
 • Gusht, 2006
 • Korrik, 2006
 • Qershor, 2006
 • Maj, 2006
 • Prill, 2006
 • Mars, 2006
 • Shkurt, 2006
 • Janar, 2006
 • Dhjetor, 2005
 • Nendor, 2005
 • Tetor, 2005
 • Shtator, 2005
 • Gusht, 2005
 • Korrik, 2005
 • Qershor, 2005
 • Maj, 2005
 • Prill, 2005
 • Mars, 2005
 • Shkurt, 2005
 • Janar, 2005
 • Dhjetor, 2004
 • Nendor, 2004
 • Tetor, 2004
 • Shtator, 2004
 • Gusht, 2004
 • Korrik, 2004
 • Qershor, 2004
 • Maj, 2004
 • Prill, 2004
 • Mars, 2004
 • Shkurt, 2004
 • Janar, 2004
 • Dhjetor, 2003
 • Nendor, 2003
 • Tetor, 2003
 • Shtator, 2003
 • Gusht, 2003
 • Korrik, 2003
 • Qershor, 2003
 • Maj, 2003
 • Prill, 2003
 • Mars, 2003
 • Shkurt, 2003
 • Janar, 2003
 • Dhjetor, 2002
 • Nendor, 2002
 • Tetor, 2002
 • Shtator, 2002
 • Gusht, 2002
 • Korrik, 2002
 • Qershor, 2002
 • Maj, 2002
 • Prill, 2002
 • Mars, 2002
 • Shkurt, 2002
 • Janar, 2002
 • Dhjetor, 2001

 •  Artikujt( per Shkurt, 2004)  Veprimet  Vizita  postuar 
  Koēo Devole: Jam i pafajshem ndaj akuzave te bera Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 183172004-02-27 03:13:18
  Per integrimin, por pak ndryshe Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 45422004-02-27 03:06:56
  GNK: Panshqiptarizmi nuk ėshtė i rrezikshėm Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 52122004-02-26 20:41:03
  Washington: Shqiperia ende nuk respekton te drejtat e njeriut Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 72422004-02-26 11:20:52
  Intervista e Forumit Shqiptar me poetin Agim Doēi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 89022004-02-23 17:39:08
  Thirrjet "Nano Ik" degjohen edhe ne mes te Brukselit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 68252004-02-23 16:12:36
  Vlerėsime maksimale pėr balerinin shqiptar Hektor Budlla Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 88672004-02-23 15:55:53
  Dhjetra mijra shqiptare protestojne ne Tirane Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 60372004-02-22 19:07:15
  Futboll: Kuqezinjte mposhtin suedezet ne Tirane Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 72052004-02-19 12:56:25
  Portat e Arta te Shpirtit Shqiptar Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 80082004-02-18 15:52:34
  Keshilltari i presidentit Bush ne Shqiperi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 58642004-02-18 13:03:10
  Eurodeputetėt pėr Ēamėrinė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 54482004-02-16 16:50:54
  Luan Krasniqi rihipėn nė fronin e kampionit tė Europės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 68172004-02-16 16:49:38
  Udhetimi i panjohur i flamurit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 75922004-02-16 16:48:09
  Ndahet nga jeta aktori dhe regjizori Ferdinand Radi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 79452004-02-13 01:54:30
  Historia e Shen Valentinos Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 81902004-02-12 04:29:13
  GNK: Ēamėt u dėbuan nga Greqia Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 55802004-02-11 12:42:57
  Pianistja shqiptare sfidon instrumentistėt e mėdhenj Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 58032004-02-10 14:25:44
  Ide e madhe per te kthyer student shqiptare ne vendlindje Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 56962004-02-10 14:25:18
  Intervista e Forumit Shqiptar me Dr. Robert Elsie Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 61532004-02-10 00:06:40
  Opozita organizon protesta: "Nano ik" Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 52742004-02-08 21:25:41
  Ndahet nga jeta pianistja e madhe Lili Tafaj Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 70362004-02-08 21:15:38
  Bujar Qamili, elegji pėr viktimat e Karaburunit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 115632004-02-06 01:56:10
  Kruja e Skenderbeut Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 121122004-02-06 01:35:25
  Kristo Dako: Shqipėria, Ēelėsi i Lindjes sė Afėrme Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 77212004-02-06 01:34:54
  Interviste me kengetaren e harruar Adriana Ceka Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 52132004-02-04 17:08:11


  26 artikuj ne total


  © Albasoul.com 1998-2007
  Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.