Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Morali s`eshte gje tjeter vecse rregularizimi i egoizmit.
--- Bentham

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 119 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Grupi karakteristik 'Lira'
Nė 22 tetor 1922 u dha nė Korēė njė koncert nga njė grup i veēantė kėngėtarėsh dhe me njė repertor po aq tė veēantė: me kėngė patriotike dhe kėngė popullore korēare tė pėrpunuara. Kėshtu u themelua Kori i Pleqve ose Grupi karakteristik Lira, njė formacion muzikor, i cili ende ėshtė ndėr mė tė pėlqyerit.

Shyqyri Ishmi
Nė 22 tetor 1942 mbylli sytė i riu 20-vjeēar Shyqyri Ishmi, hero i Popullit (U var pas torturash nė burgun nazist.).

Franc List
Nė 22 tetor 1811 lindi kompozitori i madh gjerman Franc List. Qė fėmijė nisi karrierėn muzikore, kur debutoi pėr herė tė parė nė publik si pianist, pėr tė shkėlqyer mė pas si njėri nga mjeshtrit e mėdhenj tė muzikės botėrore edhe me veprat e tij: Rapsodi, poemė simfonike, prelude, etyde etj. Vdiq nė vitin 1886.

Vatikan
22 Tetori ėshtė dita e festės sė Selisė sė Shenjtė (Vatikanit).

Arkiva e Artikujve


Artikujt e renditur sipas muajit

 • Prill, 2009
 • Janar, 2009
 • Nendor, 2008
 • Tetor, 2008
 • Shtator, 2008
 • Qershor, 2008
 • Maj, 2008
 • Prill, 2008
 • Mars, 2008
 • Shkurt, 2008
 • Janar, 2008
 • Dhjetor, 2007
 • Nendor, 2007
 • Tetor, 2007
 • Shtator, 2007
 • Gusht, 2007
 • Korrik, 2007
 • Qershor, 2007
 • Maj, 2007
 • Prill, 2007
 • Mars, 2007
 • Shkurt, 2007
 • Janar, 2007
 • Dhjetor, 2006
 • Nendor, 2006
 • Tetor, 2006
 • Shtator, 2006
 • Gusht, 2006
 • Korrik, 2006
 • Qershor, 2006
 • Maj, 2006
 • Prill, 2006
 • Mars, 2006
 • Shkurt, 2006
 • Janar, 2006
 • Dhjetor, 2005
 • Nendor, 2005
 • Tetor, 2005
 • Shtator, 2005
 • Gusht, 2005
 • Korrik, 2005
 • Qershor, 2005
 • Maj, 2005
 • Prill, 2005
 • Mars, 2005
 • Shkurt, 2005
 • Janar, 2005
 • Dhjetor, 2004
 • Nendor, 2004
 • Tetor, 2004
 • Shtator, 2004
 • Gusht, 2004
 • Korrik, 2004
 • Qershor, 2004
 • Maj, 2004
 • Prill, 2004
 • Mars, 2004
 • Shkurt, 2004
 • Janar, 2004
 • Dhjetor, 2003
 • Nendor, 2003
 • Tetor, 2003
 • Shtator, 2003
 • Gusht, 2003
 • Korrik, 2003
 • Qershor, 2003
 • Maj, 2003
 • Prill, 2003
 • Mars, 2003
 • Shkurt, 2003
 • Janar, 2003
 • Dhjetor, 2002
 • Nendor, 2002
 • Tetor, 2002
 • Shtator, 2002
 • Gusht, 2002
 • Korrik, 2002
 • Qershor, 2002
 • Maj, 2002
 • Prill, 2002
 • Mars, 2002
 • Shkurt, 2002
 • Janar, 2002
 • Dhjetor, 2001

 •  Artikujt( per Janar, 2004)  Veprimet  Vizita  postuar 
  Gezuar festen e Kurban Bajramit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 104792004-01-31 18:06:32
  Ndėrron jetė aktori i skenės Ilia Shyti Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 121402004-01-30 05:34:16
  Universiteti i Tetovės, themel i tė sotmes dhe sė ardhmes Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 70272004-01-29 11:17:57
  Shqipėria etnike nuk ėshtė kėrcėnim nė rajon Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 50502004-01-29 11:17:14
  Donald Suxho, volejbollisti korēar qė ka befasur Amerikanėt Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 75462004-01-29 11:16:30
  Per nje Shqiperi moderne dhe te integruar Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 63062004-01-28 04:43:11
  Nje virus i ri po shperndahet ne Internet Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 97182004-01-28 04:20:58
  Gjenerata e Re Shqiptare demonstron ndaj dhunės helene nė Nju Jork Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 71972004-01-27 13:22:30
  Ervin Dervishi, emigranti shqiptar Hero ne Irak Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 119972004-01-27 13:11:25
  Shpatat e Hysen Agės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 51332004-01-26 14:50:26
  Hasan Prishtina dhe pabesia ndaj tij nė Selanik Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 78232004-01-26 14:10:30
  Rikthehet nė Tiranė Festivali Evropian i Kėngės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 59692004-01-24 18:29:34
  John Belushi, komiku i madh me fat tragjik Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 61522004-01-24 18:29:10
  Fjalimi vjetor i presidentit Rugova ne kuvend Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 54462004-01-23 11:26:14
  Zyrtarizohet Universiteti i Tetovės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 53022004-01-23 10:33:14
  Pėrplasja e historianėve nė Turqi pėr arvanitasit dhe ēamėt nė Greqi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 141762004-01-22 10:30:13
  Lista I e dhuruesve pėr viktimat e 9 Janarit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 322442004-01-22 10:29:06
  Krijimtaria e piktorit Leonardo Voci Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 88632004-01-21 00:01:09
  Tom England: Korrupsioni, peng investimet Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 50382004-01-20 11:53:25
  E vėrteta shqiptare nė jetimoret greke Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 73402004-01-20 11:52:59
  Proteste shqiptare ne NY prane zyrave te OKB Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 49282004-01-20 00:01:10
  Opera: Inva Mula e Josif Gjipali nė kalendarin botėror Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 50362004-01-19 12:35:50
  Mendimi Shqiptar: At Anton Harapi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 83922004-01-18 14:41:06
  Jeta e Rexhep Mitrovicės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 76432004-01-16 12:40:55
  Presidenti Moisiu, nje zhgenjim i madh Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 44832004-01-16 01:39:35
  Historia e shpernguljes se shqiptareve nga Ēameria Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 123522004-01-15 01:37:38
  Leonard Ajkuni, balerini shqiptar nė gjurmėt e Nurejevit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 56662004-01-14 13:06:15
  Mbretėrit Shqiptarė tė Egjyptit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 113712004-01-13 15:42:43
  Otranto, ngushtica e vdekjes 1992-2004 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 101202004-01-13 15:41:20
  Tė pėrndjekurit politikė nė Shqipėrinė “barazitiste” (komuniste) Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 68052004-01-13 15:38:02
  Pėrtėrihet diadema prej bronzi e Kamenicės e shekullit VII p.e.s. Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 40632004-01-12 13:02:22
  Pėrparimi i kombit buron nga mirėqėnia shpirtėrore e secilit prej nesh Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 57012004-01-12 13:02:03
  Tragjedi tjeter ne det, 21 te vdekur e 7 te humbur Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 72642004-01-11 13:35:17
  Zemėr krejt dashuri Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 102722004-01-10 14:04:28
  Filmi i realizuar mbi novelen e Kadarese, nder 15 me te miret Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 91212004-01-08 11:24:04
  Bush: Status ligjor per emigrantet e paligjshem, por jo amnisti Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 53192004-01-08 10:50:03
  Mrekullia shqiptare ne katedrelen kroate Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 46512004-01-08 02:14:35
  Vojsava Lika, shqiptarja e shtizės e lėnė nė harresė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 72302004-01-07 03:00:51
  Rritet optimizmi pėr tė ardhmen nė Kosovė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 42452004-01-07 03:00:40
  Festohet 80 vjetori i aktorit Kadri Roshi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 61052004-01-05 16:45:26
  Perkujtohet jeta dhe vepra e skulptorit Odhise Paskali Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 108832004-01-02 16:39:29
  Shqiptarėt nė historinė e Lindjes sė Afėrme Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 53912004-01-02 16:37:16


  42 artikuj ne total


  © Albasoul.com 1998-2007
  Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.