Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Bisha mė e rreptė ėshtė kur t'i sulmohen klyshtė
--- Populli

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 75 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Ismail Qemali
Nė 24 janar 1919 mbylli sytė nė moshėn 75-vjeēare njėri nga atdhetarėt tanė tė shquar, Ismail Qemali, udhėheqės i lėvizjes kombėtare, diplomat, themelues i shtetit tė parė shqiptar, Hero i Popullit; ai qė mbeti nė histori pėr organizimin e Kuvendit Kombėtar tė Vlorės dhe pėr ngritjen e flamurit nė 28 nėntor 1912.

Nikolla Zorraqi
Nė 24 janar 1929 u lind nė Tiranė Nikolla Zorraqi, kompozitor i njohur, autor i mjaft pjesėve dramatike pėr solist, kor e orkestėr, shumė baladave, operetave pėr fėmijė, bashke me 6 uvertura, 6 koncerte pėr violinė dhe orkestėr, 4 balete, 30 opera etj. Vdiq nė vitin 1991.

Pjer Bomarshe'
Nė 24 janar 1732 u lind Pjer Bomarshe', dramaturg francez, qe shkroi, nder te tjera, komedite njohura "Martesa e Figaros" dhe Berberi i Seviljes".

Xhon Belushi
Nė 24 janar 1949 lindi nė SHBA nė njė familje emigrantėsh shqiptarė nga Korēa, artisti shumė i njohur i Hollivudit, Xhon Belushi, i cili u shqua pėr njė talent muzikor dhe pėr interpretimet nė filma qė bėnė epokė, siē ėshtė p.sh. filmi "Vėllezėrit Bluzė".

Arkiva e Artikujve


Artikujt e renditur sipas muajit

 • Prill, 2009
 • Janar, 2009
 • Nendor, 2008
 • Tetor, 2008
 • Shtator, 2008
 • Qershor, 2008
 • Maj, 2008
 • Prill, 2008
 • Mars, 2008
 • Shkurt, 2008
 • Janar, 2008
 • Dhjetor, 2007
 • Nendor, 2007
 • Tetor, 2007
 • Shtator, 2007
 • Gusht, 2007
 • Korrik, 2007
 • Qershor, 2007
 • Maj, 2007
 • Prill, 2007
 • Mars, 2007
 • Shkurt, 2007
 • Janar, 2007
 • Dhjetor, 2006
 • Nendor, 2006
 • Tetor, 2006
 • Shtator, 2006
 • Gusht, 2006
 • Korrik, 2006
 • Qershor, 2006
 • Maj, 2006
 • Prill, 2006
 • Mars, 2006
 • Shkurt, 2006
 • Janar, 2006
 • Dhjetor, 2005
 • Nendor, 2005
 • Tetor, 2005
 • Shtator, 2005
 • Gusht, 2005
 • Korrik, 2005
 • Qershor, 2005
 • Maj, 2005
 • Prill, 2005
 • Mars, 2005
 • Shkurt, 2005
 • Janar, 2005
 • Dhjetor, 2004
 • Nendor, 2004
 • Tetor, 2004
 • Shtator, 2004
 • Gusht, 2004
 • Korrik, 2004
 • Qershor, 2004
 • Maj, 2004
 • Prill, 2004
 • Mars, 2004
 • Shkurt, 2004
 • Janar, 2004
 • Dhjetor, 2003
 • Nendor, 2003
 • Tetor, 2003
 • Shtator, 2003
 • Gusht, 2003
 • Korrik, 2003
 • Qershor, 2003
 • Maj, 2003
 • Prill, 2003
 • Mars, 2003
 • Shkurt, 2003
 • Janar, 2003
 • Dhjetor, 2002
 • Nendor, 2002
 • Tetor, 2002
 • Shtator, 2002
 • Gusht, 2002
 • Korrik, 2002
 • Qershor, 2002
 • Maj, 2002
 • Prill, 2002
 • Mars, 2002
 • Shkurt, 2002
 • Janar, 2002
 • Dhjetor, 2001

 •  Artikujt( per Dhjetor, 2003)  Veprimet  Vizita  postuar 
  Regjistrimi: nė Mal tė Zi jetojnė 7% shqiptarė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 41162003-12-26 15:25:36
  Dom Kaēorri, prifti katolik qė festonte Pashkė e Bajram Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 59242003-12-26 15:24:43
  Gezuar Festat Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 76542003-12-25 14:23:54
  Psikologu: Trauma e Emrave Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 105552003-12-25 14:17:23
  60 vjetori Konferencės sė Bujanit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 50502003-12-25 14:17:06
  SHBA: Shqiperia respekton lirine fetare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 51252003-12-23 12:38:50
  Daja, shqiptari qė ēoi shqipen nė Suedi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 73792003-12-22 11:48:50
  Lidhja Qytetare Shqiptaro-Amerikane 15 vjet mė vonė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 50452003-12-21 01:42:00
  Festivali i kenges ne RTSH, nje zhgenjim i madh Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 61302003-12-20 14:47:38
  Shqiptarėt e Greqisė qė pėrbėjnė historinė e saj Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 84932003-12-17 01:53:57
  Pavarėsia e Kosovės ėshtė e vetmja zgjidhje e mirė pėr rajonin Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 37152003-12-17 01:53:34
  Anekdotat e Huggos - Pjesa e 8tė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 239082003-12-16 02:37:26
  Kapet i gjalle diktatori Irakian Sadam Husein Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 45622003-12-16 01:23:55
  Historia e familjes se patriotit kolonjar, Sali Butka Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 91672003-12-13 01:01:16
  Kongresi socialist, shans historik per te majten shqiptare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 34022003-12-12 22:18:37
  Hidhet shorti i boterorit 2006, Shqiperia ne grupin 2 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 49462003-12-12 22:10:36
  Denisa Kola, Miss Inteligjentja e Botes per vitin 2003 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 75032003-12-12 22:03:19
  Kolegji zgjedhor: Te perseriten zgjedhjet ne Tirane Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 66162003-12-03 11:27:59
  Denisa Kola, tė shtunėn nė “Miss Bota” Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 85032003-12-03 11:24:19
  Largimet shqiptare dhe ku janė shpėrndarė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 113502003-12-03 11:21:52
  Kujtesa e botės nė Kodikėt e Shqipėrisė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 45402003-12-02 18:48:09
  Si u realizua pėr 40 vjet zbrazja e Ēamėrisė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 33842003-12-02 18:47:41


  22 artikuj ne total


  © Albasoul.com 1998-2007
  Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.