Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Dialli eshte i ftohte, edhe si dashnor, por nuk eshte i shemtuar sepse merr te gjitha format qe don.
--- Henri Heine

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 76 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Gjergj Kastrioti Skėnderbeu
Nė 17 janar 1465 mbylli sytė nė Lezhė i madhi Gjergj Kastrioti Skėnderbeu, heroi ynė legjendar, i cili pėr mbi 25 vjet nė krye tė luftėtarėve shqiptarė mundi t'u bėjė ballė ushtrivė turke, duke i pėnguar nė marshimin e tyre pushtues drejt Europės Perėndimore.

Jusuf Gėrvalla
Nė 17 janar 1982 u nda nga jeta njė fshat afėr Shtutgardit nė Gjermani Jusuf Gėrvalla, poet, publicist, pėrkthyes e kitarist, autor i veprave: "Fluturojnė e bien", "Bekimi i nėnės", "Rrotull", etj. I ndjekur nga serbėt mėrgoi dhe botoi atje gazetėn "Lajmėtari i lirisė" dhe "Zėri i Kosovės". U vra nga armiqtė e Kosovės.

Kongresi i parė Bektashian Shqiptar
Nė 17 janar 1921 u hap nė teqenė e Prishtinės Kongresi i parė Bektashian Shqiptar, ku u sanksionua krijimi i Komunitetit Bektashian Shqiptar.

Arma e Artilerisė e Ushtrisė Shqiptare
Nė 17 janar 1921 u formua Arma e Artilerisė e Ushtrisė Shqiptare, e cila ka njė traditė qė nga koha e Skėnderbeut. Fridrih Kyning Nė 17 janar 1834 u nda nga jeta Fridrih Kyning, matematikan, i cili bėri njė varg shpikjesh nė fushėn e tipografisė dhe u bė i famshėm pėr shpikjen e makinės sė parė tipografike nė botė.

Arkiva e Artikujve


Artikujt e renditur sipas muajit

 • Prill, 2009
 • Janar, 2009
 • Nendor, 2008
 • Tetor, 2008
 • Shtator, 2008
 • Qershor, 2008
 • Maj, 2008
 • Prill, 2008
 • Mars, 2008
 • Shkurt, 2008
 • Janar, 2008
 • Dhjetor, 2007
 • Nendor, 2007
 • Tetor, 2007
 • Shtator, 2007
 • Gusht, 2007
 • Korrik, 2007
 • Qershor, 2007
 • Maj, 2007
 • Prill, 2007
 • Mars, 2007
 • Shkurt, 2007
 • Janar, 2007
 • Dhjetor, 2006
 • Nendor, 2006
 • Tetor, 2006
 • Shtator, 2006
 • Gusht, 2006
 • Korrik, 2006
 • Qershor, 2006
 • Maj, 2006
 • Prill, 2006
 • Mars, 2006
 • Shkurt, 2006
 • Janar, 2006
 • Dhjetor, 2005
 • Nendor, 2005
 • Tetor, 2005
 • Shtator, 2005
 • Gusht, 2005
 • Korrik, 2005
 • Qershor, 2005
 • Maj, 2005
 • Prill, 2005
 • Mars, 2005
 • Shkurt, 2005
 • Janar, 2005
 • Dhjetor, 2004
 • Nendor, 2004
 • Tetor, 2004
 • Shtator, 2004
 • Gusht, 2004
 • Korrik, 2004
 • Qershor, 2004
 • Maj, 2004
 • Prill, 2004
 • Mars, 2004
 • Shkurt, 2004
 • Janar, 2004
 • Dhjetor, 2003
 • Nendor, 2003
 • Tetor, 2003
 • Shtator, 2003
 • Gusht, 2003
 • Korrik, 2003
 • Qershor, 2003
 • Maj, 2003
 • Prill, 2003
 • Mars, 2003
 • Shkurt, 2003
 • Janar, 2003
 • Dhjetor, 2002
 • Nendor, 2002
 • Tetor, 2002
 • Shtator, 2002
 • Gusht, 2002
 • Korrik, 2002
 • Qershor, 2002
 • Maj, 2002
 • Prill, 2002
 • Mars, 2002
 • Shkurt, 2002
 • Janar, 2002
 • Dhjetor, 2001

 •  Artikujt( per Nendor, 2003)  Veprimet  Vizita  postuar 
  Bekohet flamuri nė ditėn e Pavarėsisė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 44182003-11-29 18:14:15
  Herojtė e kryengritjes mė 1821 ishin arbėrorė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 71182003-11-27 17:12:24
  Shtėpia e operas mbush 50 vjetorin e krijimit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 64632003-11-27 17:12:06
  Pėrsosmėria e Shqiptares 13 vjeēare nė tenis Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 45922003-11-27 17:11:45
  Emigrantėt kėrkojnė abetare pėr fėmijėt e tyre Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 69022003-11-27 17:11:28
  Ylli i kinemasė gjermane, nipi i Aleksandėr Moisiut Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 80042003-11-26 00:01:54
  Gezuar Diten e Bajramit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 54132003-11-25 03:05:59
  Epiri i trojeve Shqiptare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 52592003-11-25 03:01:27
  Bytyēi, Gjoka dhe Hadėrgjonaj ēmohen si mė tė mirėt Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 43022003-11-25 02:57:08
  Lola Garo, studente shqiptare qė shkėlqen nė Amerikė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 57562003-11-24 19:45:31
  Shartimi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 54412003-11-23 15:22:51
  Si e shmangėn grekėt gjeneral Tellinin mė 1923 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 55412003-11-21 14:25:28
  Opera Skėnderbeu e Vivaldit nė Tiranė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 78982003-11-21 14:25:07
  OSBE: Zgjedhjet lokale dėshtuan, zgjedhjet e reja nė prag Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 34682003-11-21 14:02:58
  Zamir Shtylla: Thesaret shqiptare qė fshihen nė Harvard Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 67452003-11-20 14:22:20
  Ekzekutohet rapsodi Mark Nikolli Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 47162003-11-20 13:53:14
  NĖNA TEREZĖ – BOJAXHINJTĖ DHE PREJARDHJA E TYRE Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 89302003-11-19 21:13:12
  Virus: Nuk me hapet Albasoul ose Forumi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 71522003-11-19 12:20:12
  Shpendi, ramboja shqiptar qė tmerroi serbėt Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 82012003-11-19 11:20:20
  Shqiptarėt e Italisė, atje ku thirrja e gjakut i mban tė bashkuar Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 57722003-11-19 11:00:24
  Ylli Jasa, shqiptari qė bėri bujė nė Bienalen e Venecias Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 54142003-11-18 16:48:17
  Kombetarja shqiptare fiton ndeshjen miqesore me Estonine Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 39662003-11-16 23:57:58
  KQZ publikon pas 1 muaji rezultatet e zgjedhjeve Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 62072003-11-16 01:51:15
  Harmonia fetare pėrmes historisė dramatike Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 60012003-11-15 01:45:48
  Nderim pėr veprimtarinė atdhetare tė Kristo Dakos Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 47132003-11-13 19:39:15
  UNICEF: 40% e grave shqiptare dhunohen Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 58862003-11-13 10:10:25
  Dy caqe tė gjuhės Shqipe Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 42192003-11-13 10:07:21
  Mbyllet Panairi Tirana 2003 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 39282003-11-12 11:29:25
  Rekord, mbi 200 albume e 2300 kenge per kenaqesine tuaj Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 49902003-11-11 08:53:19
  Kiēo Xhavella, shqiptari kryeministėr i Greqisė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 77362003-11-11 07:28:35
  "Edeni i Braktisur", ēmim tė parė ndėrkombėtar Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 42052003-11-09 17:43:07
  Ndėrron jetė gruaja mė e vjetėr nė Shqipėri Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 88112003-11-09 17:41:29
  Jeta dhe vepra e Vedat Kokona Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 115332003-11-06 15:06:53
  Pjeter Bogdani letra dhe dokumente" Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 64852003-11-05 10:42:32
  Argjentina e Borovės flet shqip Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 70042003-11-04 14:12:29
  Mėnyre e re trajtimi pėr Parkinsonin Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 67102003-11-04 14:09:03
  Historia e kuzhines otomane ne Shqiperi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 267342003-11-04 14:06:45
  Humor i zgjedhur nga MICHIGANSI Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 242972003-11-04 14:00:13
  Petro Marko, iu rrefej Himaren time Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 50642003-11-02 20:48:55


  39 artikuj ne total


  © Albasoul.com 1998-2007
  Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.