Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Ajo qė s'arrihet, duket mė e ėmbėl
--- Populli

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 84 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Gjergj Kastrioti Skėnderbeu
Nė 17 janar 1465 mbylli sytė nė Lezhė i madhi Gjergj Kastrioti Skėnderbeu, heroi ynė legjendar, i cili pėr mbi 25 vjet nė krye tė luftėtarėve shqiptarė mundi t'u bėjė ballė ushtrivė turke, duke i pėnguar nė marshimin e tyre pushtues drejt Europės Perėndimore.

Jusuf Gėrvalla
Nė 17 janar 1982 u nda nga jeta njė fshat afėr Shtutgardit nė Gjermani Jusuf Gėrvalla, poet, publicist, pėrkthyes e kitarist, autor i veprave: "Fluturojnė e bien", "Bekimi i nėnės", "Rrotull", etj. I ndjekur nga serbėt mėrgoi dhe botoi atje gazetėn "Lajmėtari i lirisė" dhe "Zėri i Kosovės". U vra nga armiqtė e Kosovės.

Kongresi i parė Bektashian Shqiptar
Nė 17 janar 1921 u hap nė teqenė e Prishtinės Kongresi i parė Bektashian Shqiptar, ku u sanksionua krijimi i Komunitetit Bektashian Shqiptar.

Arma e Artilerisė e Ushtrisė Shqiptare
Nė 17 janar 1921 u formua Arma e Artilerisė e Ushtrisė Shqiptare, e cila ka njė traditė qė nga koha e Skėnderbeut. Fridrih Kyning Nė 17 janar 1834 u nda nga jeta Fridrih Kyning, matematikan, i cili bėri njė varg shpikjesh nė fushėn e tipografisė dhe u bė i famshėm pėr shpikjen e makinės sė parė tipografike nė botė.

Arkiva e Artikujve


Artikujt e renditur sipas muajit

 • Prill, 2009
 • Janar, 2009
 • Nendor, 2008
 • Tetor, 2008
 • Shtator, 2008
 • Qershor, 2008
 • Maj, 2008
 • Prill, 2008
 • Mars, 2008
 • Shkurt, 2008
 • Janar, 2008
 • Dhjetor, 2007
 • Nendor, 2007
 • Tetor, 2007
 • Shtator, 2007
 • Gusht, 2007
 • Korrik, 2007
 • Qershor, 2007
 • Maj, 2007
 • Prill, 2007
 • Mars, 2007
 • Shkurt, 2007
 • Janar, 2007
 • Dhjetor, 2006
 • Nendor, 2006
 • Tetor, 2006
 • Shtator, 2006
 • Gusht, 2006
 • Korrik, 2006
 • Qershor, 2006
 • Maj, 2006
 • Prill, 2006
 • Mars, 2006
 • Shkurt, 2006
 • Janar, 2006
 • Dhjetor, 2005
 • Nendor, 2005
 • Tetor, 2005
 • Shtator, 2005
 • Gusht, 2005
 • Korrik, 2005
 • Qershor, 2005
 • Maj, 2005
 • Prill, 2005
 • Mars, 2005
 • Shkurt, 2005
 • Janar, 2005
 • Dhjetor, 2004
 • Nendor, 2004
 • Tetor, 2004
 • Shtator, 2004
 • Gusht, 2004
 • Korrik, 2004
 • Qershor, 2004
 • Maj, 2004
 • Prill, 2004
 • Mars, 2004
 • Shkurt, 2004
 • Janar, 2004
 • Dhjetor, 2003
 • Nendor, 2003
 • Tetor, 2003
 • Shtator, 2003
 • Gusht, 2003
 • Korrik, 2003
 • Qershor, 2003
 • Maj, 2003
 • Prill, 2003
 • Mars, 2003
 • Shkurt, 2003
 • Janar, 2003
 • Dhjetor, 2002
 • Nendor, 2002
 • Tetor, 2002
 • Shtator, 2002
 • Gusht, 2002
 • Korrik, 2002
 • Qershor, 2002
 • Maj, 2002
 • Prill, 2002
 • Mars, 2002
 • Shkurt, 2002
 • Janar, 2002
 • Dhjetor, 2001

 •  Artikujt( per Tetor, 2003)  Veprimet  Vizita  postuar 
  Neser fillon pranimi i Llotarise Amerikane Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 126142003-10-30 22:40:55
  Volteri pėr Skėnderbeun Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 145702003-10-27 16:12:18
  Epiri dhe pėrkatėsia etnike e epirotėve Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 64132003-10-25 13:49:17
  Filmi shqiptar vleresohet me cmim te dyte ne Sidnej Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 57622003-10-24 17:02:41
  Demokracia fillon qė nė shtėpi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 39372003-10-24 17:00:13
  Botohen romanet e ndaluar te Petro Markos pas 40 vjetesh Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 76122003-10-24 04:40:59
  Rrezohen ministat e kryeministrit Nano ne kuvend Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 38492003-10-24 04:16:24
  Lirio Nushi sė shpejti nė Tiranė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 35152003-10-24 04:10:16
  Beteja pėr flamurin, Odiseja tėrhiqet Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 53482003-10-24 04:08:16
  Shenjtėt e krishterė tė Shqipėrise Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 50832003-10-23 11:26:31
  Shpallet Miss Prishtina 2003 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 100142003-10-22 10:32:50
  Shqiptarėt qė dikur sundonin Irakun Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 46302003-10-21 10:09:37
  Teatri Migjeni nė Preshevė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 55552003-10-20 12:31:54
  Gjithe njerezimi lavderon Shenjtoren Shqiptare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 38752003-10-19 14:32:39
  Si e shiti Enver Hoxha dhe PKSH Kosoven Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 104852003-10-16 11:02:04
  Ne Vjene hapen negociatat Prishtine-Beograd Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 46122003-10-16 00:21:19
  Historia e familjes se vjeter tiranase Mulleti Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 126622003-10-15 16:54:52
  Shqiptari i dhuron Ferrarit skulpturėn e “Kalit” simbol Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 54852003-10-15 16:46:03
  Raporti paraprak i nderkombetareve per zgjedhjet lokale Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 43672003-10-15 10:02:40
  ROSE WILDER LANE, MIKJA E SHQIPETAREVE QE DUHET EVIDENTUAR Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 61752003-10-14 13:19:30
  Rezultati i zgjedhjeve lokale ne Shqiperi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 223542003-10-13 16:10:04
  Presidentit Uilson, rikthim tek ai Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 51642003-10-13 14:16:23
  Portugali - Shqiperi = 5 - 3 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 56102003-10-13 00:31:49
  Lekė Dujagjini, njeriu i Kanunit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 47282003-10-11 20:18:29
  Arkeologji: Zbulohet nje mur romak dhe nje sinagoge Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 42012003-10-11 20:11:57
  Bogdani, sulmuesi shqiptar shenon gol ne kampionatin italian Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 42442003-10-10 12:37:50
  Shadan Toptani, skenografi i parė e operės shqiptare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 56162003-10-10 12:32:33
  Ushtria nis rrugėn drejt Kosovės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 45882003-10-09 16:16:20
  LQSHA organizon tubim madhėshtor nė Nju Jork Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 40112003-10-08 02:56:06
  Tribut Shenjtores Shqiptare, Nenes se Njerezimit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 49852003-10-07 01:05:14
  Albin Kurti - E kaluara jonė e tashmja jonė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 49432003-10-07 00:36:02
  Amerikani qė e ngriti nė kėmbė njė vajzė Shqiptare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 83892003-10-06 10:00:01
  Ndėrron jetė kompozitori i shquar Tish Daija Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 166102003-10-06 09:59:05
  Shkolle fillore nė gjuhėn Shqipe nė Bronks Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 72372003-10-06 09:54:24
  Festivali, fushatė pėr Edi Ramėn Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 47862003-10-03 16:34:17
  Kryeparlamentari europian ne Tirane Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 43422003-10-03 12:56:21
  A do te ndryshoje historia ne Butrint? Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 60642003-10-03 10:29:58
  Kanuni i Lek Dukagjinit tek 20 milion shikuesit Amerikanė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 74952003-10-01 15:41:56
  Njė jetė e tėrė mes idealizmit dhe materializmit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 60662003-10-01 00:00:08


  39 artikuj ne total


  © Albasoul.com 1998-2007
  Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.