Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Bie njė fjalė e nxjerr njė mijė tė tjera
--- Populli

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 81 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Gjergj Kastrioti Skėnderbeu
Nė 17 janar 1465 mbylli sytė nė Lezhė i madhi Gjergj Kastrioti Skėnderbeu, heroi ynė legjendar, i cili pėr mbi 25 vjet nė krye tė luftėtarėve shqiptarė mundi t'u bėjė ballė ushtrivė turke, duke i pėnguar nė marshimin e tyre pushtues drejt Europės Perėndimore.

Jusuf Gėrvalla
Nė 17 janar 1982 u nda nga jeta njė fshat afėr Shtutgardit nė Gjermani Jusuf Gėrvalla, poet, publicist, pėrkthyes e kitarist, autor i veprave: "Fluturojnė e bien", "Bekimi i nėnės", "Rrotull", etj. I ndjekur nga serbėt mėrgoi dhe botoi atje gazetėn "Lajmėtari i lirisė" dhe "Zėri i Kosovės". U vra nga armiqtė e Kosovės.

Kongresi i parė Bektashian Shqiptar
Nė 17 janar 1921 u hap nė teqenė e Prishtinės Kongresi i parė Bektashian Shqiptar, ku u sanksionua krijimi i Komunitetit Bektashian Shqiptar.

Arma e Artilerisė e Ushtrisė Shqiptare
Nė 17 janar 1921 u formua Arma e Artilerisė e Ushtrisė Shqiptare, e cila ka njė traditė qė nga koha e Skėnderbeut. Fridrih Kyning Nė 17 janar 1834 u nda nga jeta Fridrih Kyning, matematikan, i cili bėri njė varg shpikjesh nė fushėn e tipografisė dhe u bė i famshėm pėr shpikjen e makinės sė parė tipografike nė botė.

Arkiva e Artikujve


Artikujt e renditur sipas muajit

 • Prill, 2009
 • Janar, 2009
 • Nendor, 2008
 • Tetor, 2008
 • Shtator, 2008
 • Qershor, 2008
 • Maj, 2008
 • Prill, 2008
 • Mars, 2008
 • Shkurt, 2008
 • Janar, 2008
 • Dhjetor, 2007
 • Nendor, 2007
 • Tetor, 2007
 • Shtator, 2007
 • Gusht, 2007
 • Korrik, 2007
 • Qershor, 2007
 • Maj, 2007
 • Prill, 2007
 • Mars, 2007
 • Shkurt, 2007
 • Janar, 2007
 • Dhjetor, 2006
 • Nendor, 2006
 • Tetor, 2006
 • Shtator, 2006
 • Gusht, 2006
 • Korrik, 2006
 • Qershor, 2006
 • Maj, 2006
 • Prill, 2006
 • Mars, 2006
 • Shkurt, 2006
 • Janar, 2006
 • Dhjetor, 2005
 • Nendor, 2005
 • Tetor, 2005
 • Shtator, 2005
 • Gusht, 2005
 • Korrik, 2005
 • Qershor, 2005
 • Maj, 2005
 • Prill, 2005
 • Mars, 2005
 • Shkurt, 2005
 • Janar, 2005
 • Dhjetor, 2004
 • Nendor, 2004
 • Tetor, 2004
 • Shtator, 2004
 • Gusht, 2004
 • Korrik, 2004
 • Qershor, 2004
 • Maj, 2004
 • Prill, 2004
 • Mars, 2004
 • Shkurt, 2004
 • Janar, 2004
 • Dhjetor, 2003
 • Nendor, 2003
 • Tetor, 2003
 • Shtator, 2003
 • Gusht, 2003
 • Korrik, 2003
 • Qershor, 2003
 • Maj, 2003
 • Prill, 2003
 • Mars, 2003
 • Shkurt, 2003
 • Janar, 2003
 • Dhjetor, 2002
 • Nendor, 2002
 • Tetor, 2002
 • Shtator, 2002
 • Gusht, 2002
 • Korrik, 2002
 • Qershor, 2002
 • Maj, 2002
 • Prill, 2002
 • Mars, 2002
 • Shkurt, 2002
 • Janar, 2002
 • Dhjetor, 2001

 •  Artikujt( per Shtator, 2003)  Veprimet  Vizita  postuar 
  Inva Mula kerkon rrenjet ne Gjakove Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 80902003-09-30 00:42:57
  Abetaret shqipe dhe trajektorja e tyre historike - perdagogjike Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 99602003-09-30 00:08:42
  Llotaria e re amerikane per vitin 2005 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 116432003-09-27 03:04:21
  Raporti parazgjedhor i OSBE per Shqiperine Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 65682003-09-26 21:00:42
  Trofta e Ohrit pėrballet me zhdukjes Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 107732003-09-26 20:51:41
  Kultura Shqiptare ne Mal te Zi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 147732003-09-26 20:51:04
  Ndahet nga jeta shkrimtari Odise Grillo Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 105402003-09-24 21:22:21
  Zgjedhjet, presidenti Moisiu ne prove Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 42022003-09-24 02:37:41
  Shuhet albanalogu i madh Jup Kastrati Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 70362003-09-23 13:28:13
  Napoleon Bonaparti, perandori me origjinė arbėreshe Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 91792003-09-22 11:55:14
  Presidenti Klinton rikthehet ne Prishtine Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 61722003-09-21 14:53:40
  Oferte speciale nga Ectaco per vizitoret Albasoul Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 46502003-09-21 13:23:29
  Bashkėsia Shqiptare nė Toronto proteston Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 56552003-09-18 20:03:40
  Mediat Shqiptare qe veprojne ne Shqiperi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 230142003-09-17 10:50:08
  Shqiptarėt, tė fyer nga racizmi i grekėve Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 70202003-09-17 10:48:45
  Sulmohet ndėrtesa e Kongresit tė Manastirit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 69472003-09-15 19:28:33
  Dorėshkrimi shqip i Teodor Shkodranit nga viti 1210 - dr. Musa Ahmeti Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 85312003-09-15 19:25:26
  Folklor: Kenga e Gjergj Elez Alise Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 199092003-09-15 09:33:31
  Institucionet e kultures shqiptare ne Kosove Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 229712003-09-13 21:02:42
  Perfaqesite diplomatike shqiptare ne bote Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 96462003-09-13 21:00:46
  Menyre kontaktimi me muzikantet shqiptare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 132082003-09-13 20:59:04
  Organizmat nderkombetare qe mbeshtesin artin shqiptar Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 72402003-09-13 20:56:45
  Dy vjetori i tragjedise ne NY, bota kujton viktimat! Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 47722003-09-11 20:55:11
  Grerėza Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 48472003-09-10 12:30:32
  Aquada Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 54432003-09-09 21:28:29
  Ahmed Zogu: Jeta dhe puna e tij per Shqiperine Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 96472003-09-08 00:01:40
  Anekdotat e Huggos - Pjesa e 7tė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 151182003-09-07 10:29:36
  Kėshilla tė rėndėsishme pėr kuzhinėn tuaj Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 181592003-09-07 09:35:08
  Moisiu: T’i jepet fund trafikut tė votave Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 40762003-09-05 12:49:41
  Biografia e te madhit Aleksander Moisiu Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 184032003-09-04 10:41:58
  Apollo 14 dhe flamuri Shqiptar nė Hėnė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 180192003-09-04 07:46:00
  Doreshkrimet e Monsinjor Nikoll Mazreku Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 73142003-09-03 04:48:38
  Edona Vushaj, mė e bukura e bjeshkėve Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 85522003-09-02 11:28:42
  Mirela Manjani, kampione bote ne hedhjen e shtizes Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 124942003-09-02 11:27:36
  Shėn Naumi, shpėrblim i Zogut pėr mbretėrinė serbe Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 74052003-09-01 14:21:20
  Mali i Zi: Njė shtet racist nė zemėr tė Europės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 54832003-09-01 14:19:19
  Doreshkrimi elbasanas i ungjijve, 1776 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 59632003-09-01 11:13:27


  37 artikuj ne total


  © Albasoul.com 1998-2007
  Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.