Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Here me hiri her me pahiri, disa here gabon edhe i miri.
--- Populli

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 110 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Ēeta e Bilbilenjve
Nė 27 shkurt 1870, pas gjashtė muaj pėrpjekjesh, pushtuesit turq ekzekutuan nė Janinė ēetėn e 13 luftėtarėve trima nga Kurveleshi, qė njihet nė histori si Ēeta e Bilbilenjve, pėr shkak tė emrave tė njėjtė (Bilbil) tė dy drejtuesve tė saj.

Alfabetarja e gjuhės shqipe
Nė 27 shkurt 1897 u botua nė Stamboll "Alfabetarja e gjuhės shqipe" e pėrgatitur nga Sami Frashėri, Vaso Pasha dhe Koto Hoxhi, e cila ēeli njė epokė tė re nė fushėn e teksteve shkollore.

Xhon Stajnbek
Nė 27 shkurt 1902 lindi nė San Franēisko shkrimtari i njohur amerikan, nobelisti Xhon Stajnbek, autor i veprave (romane): "Kupa e artė", "Vilet e zemėrimit", "Margaritari", "Nė lindje tė Idenit", "Amerika ėshtė imja", etj. Vdiq nė vitin 1968.

Ivan Pavllov
Nė 27 shkurt 1936 mbylli sytė fiziologu madh rus Ivan Pavllov, themeluesi i teorisė mbi veprimtarinė e sistemit nervor; studiuesi i fiziologjisė sė qarkullimit tė gjakut dhe aparatit tretės, pėr tė cilat u nderua me ēmimin e madh Nobel.

Elisabet Tejlor
Nė 27 shkurt 1934 lindi e famshmja Elisabet Tejlor, artistja e bukur me sy vjollcė, e cila shkėlqeu nė ekranin e madh me filmat: "Antoni dhe Kleopatra", "Toskanini i ri", "Rroftė Zapata", etj, dhe qė, ndonėse me 73 operacione nė trup, nuk rresht sė punuari dhe drejton njė shoqatė kundėr SIDA-s dhe drogės.

Arkiva e Artikujve


Artikujt e renditur sipas muajit

 • Prill, 2009
 • Janar, 2009
 • Nendor, 2008
 • Tetor, 2008
 • Shtator, 2008
 • Qershor, 2008
 • Maj, 2008
 • Prill, 2008
 • Mars, 2008
 • Shkurt, 2008
 • Janar, 2008
 • Dhjetor, 2007
 • Nendor, 2007
 • Tetor, 2007
 • Shtator, 2007
 • Gusht, 2007
 • Korrik, 2007
 • Qershor, 2007
 • Maj, 2007
 • Prill, 2007
 • Mars, 2007
 • Shkurt, 2007
 • Janar, 2007
 • Dhjetor, 2006
 • Nendor, 2006
 • Tetor, 2006
 • Shtator, 2006
 • Gusht, 2006
 • Korrik, 2006
 • Qershor, 2006
 • Maj, 2006
 • Prill, 2006
 • Mars, 2006
 • Shkurt, 2006
 • Janar, 2006
 • Dhjetor, 2005
 • Nendor, 2005
 • Tetor, 2005
 • Shtator, 2005
 • Gusht, 2005
 • Korrik, 2005
 • Qershor, 2005
 • Maj, 2005
 • Prill, 2005
 • Mars, 2005
 • Shkurt, 2005
 • Janar, 2005
 • Dhjetor, 2004
 • Nendor, 2004
 • Tetor, 2004
 • Shtator, 2004
 • Gusht, 2004
 • Korrik, 2004
 • Qershor, 2004
 • Maj, 2004
 • Prill, 2004
 • Mars, 2004
 • Shkurt, 2004
 • Janar, 2004
 • Dhjetor, 2003
 • Nendor, 2003
 • Tetor, 2003
 • Shtator, 2003
 • Gusht, 2003
 • Korrik, 2003
 • Qershor, 2003
 • Maj, 2003
 • Prill, 2003
 • Mars, 2003
 • Shkurt, 2003
 • Janar, 2003
 • Dhjetor, 2002
 • Nendor, 2002
 • Tetor, 2002
 • Shtator, 2002
 • Gusht, 2002
 • Korrik, 2002
 • Qershor, 2002
 • Maj, 2002
 • Prill, 2002
 • Mars, 2002
 • Shkurt, 2002
 • Janar, 2002
 • Dhjetor, 2001

 •  Artikujt( per Gusht, 2003)  Veprimet  Vizita  postuar 
  Takim madhėshtor nė Michigan pėr Ēamėrinė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 68372003-08-29 16:12:36
  Shqiptaret e diaspores ne mbrojtje te Hiresise se Saj Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 48612003-08-29 16:10:57
  Nxirret nga dheu Arqipeshkėvia 600 -vjeēare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 56882003-08-28 11:15:10
  Erkand Qerimaj, kampioni i Europes ne peshengritje per moshat e reja Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 87892003-08-27 11:00:32
  Informacion per llotarine amerikane Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 176182003-08-27 10:54:40
  Nderron jete mjeshtri i skenes, Ferdinand Deda Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 89052003-08-27 10:30:31
  Tangentet e qytetėrimit dhe shqipėruesit e Rubairave Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 65922003-08-26 23:10:16
  Holkeri nis punėn nė Kosovė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 47462003-08-26 10:34:22
  Toka dhe Marsi mė afėr se kurrė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 62332003-08-25 22:41:13
  Aventura e pushtimit tė kėshtjellės sė Vlorės dhe Kaninės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 53872003-08-25 13:28:20
  Eda Zari dhe kritiket muzikore Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 53962003-08-21 00:01:12
  Reportazh: Atje ku vogėlushėt vuajnė nga leuēemia Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 75852003-08-19 16:09:20
  Shqiptarėt rrezikojnė Anglinė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 191912003-08-19 15:35:51
  Fatmir Vata nė 11-tė mė tė mirėt e Bundesliga 2 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 48622003-08-19 10:23:04
  Pavaresia e Kosoves nuk eshte terrorizem islamik Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 64332003-08-18 09:43:36
  Ndėrron jetė "Bilbili" i Shqipėrisė sė Mesme, Fitnete Rexha Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 87052003-08-18 01:48:58
  Vleresime mbi krijimtarine artistike te Robert Aliaj Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 81682003-08-14 17:08:13
  Njė akt politik ndaj medias sė lirė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 42932003-08-14 17:00:04
  Blaster, virusi qe ka shkaktuar anomali ne Internet Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 110562003-08-14 14:18:55
  Rrėnja e vjetėr e njė blerimi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 65612003-08-12 00:01:18
  Inagurojmė faqen e re tė muzikės! Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 81322003-08-11 01:56:39
  Deklarata e Serbisė, provokim pėr Kosovėn Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 49662003-08-10 23:30:12
  Kosova: Realiteti zyrtar kunder realitetit popullor Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 48552003-08-10 23:29:22
  Kleriku mosleman qė foli mbi varrin e Fishtės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 58862003-08-08 07:41:39
  Ilirėt? Ah, kėta ngatėrrestarė! Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 74462003-08-08 07:40:35
  Qazim Komani, figure e ndritur e historise kombetare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 83622003-08-07 00:55:36
  Kush eshte Gjon Buzuku? Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 123812003-08-07 00:45:11
  Meta: "PS duhet shpėtuar nga Fatos Nano" Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 37862003-08-06 20:43:36
  Strategjia e opozites ne zgjedhjet lokale Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 45322003-08-04 10:41:17
  Lasgush Poradeci rrefen... Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 80912003-08-04 10:23:42
  Historia e nje qyteti 3000 vjecar permes arkeologjise Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 65282003-08-02 20:54:51
  "Placido Domingo" trofeu i shqiptarit Josif Gjipali Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 60962003-08-02 20:51:46


  32 artikuj ne total


  © Albasoul.com 1998-2007
  Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.