|
|
Thenie-Proverba |
|
|
|
S`bejne gabim kur thone se gruaja eshte gjysma e burrit. Sepse nje burre i martuar s`eshte vecse gjysem burri.
--- Rolland
|
|
|
|
Reklama |
|
|
|
Menuja |
|
|
|
Vizitoret e castit? |
|
|
|
Kemi 127 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.
Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu
|
|
|
|
Perkujtimore |
|
|
|
Nje dite si kjo ...
2008 Revista "Biblioteka, zëri i Shqipërisë"
Në 28 mars 1919 doli në Sofje numri i parë i revistës "Biblioteka, zëri I Shqipërisë", e drejtuar nga patrioti
Themistokli Gërmenji. Ishte politike e letrare në shqip e pjesërisht në anglisht e frëngjisht.
Dr.Besim Zyma
Në 28 mars 1901 u lind në Kopyly të Turqisë dr.Besim Zyma, njëri nga mjekët tanë më të mirë,
otorinolaringolog i shquar, që la edhe mjaft studime me vlerë, si: "Sëmundjet veshë-hundë-fyt", "Mjekimi i
vetvetes", etj.Vdiq në vitin 1983.
Bartolomeo della Porta
Në 28 mars 1472 u lind piktori i njohur italian Bartolomeo della Porta, një nga përfaqësuesit e shquar të
Rilindjes së hershme, nga i cili kanë mbetur veprat e mrekullueshme: "Madona e mëshirshme", "Vajtimi i
Krishtit", etj.
Maksim Gorki
Në 28 mars 1868 u lind në Nizhni Novgorod të Rusisë shkrimtari i madh Aleksej Maksimoviç Peshkov, i
njohur në botën e letrave si Maksim Gorki bashkë me veprat e tij: "Zgalemi", "Makar Çudra", "Jeta e Klim
Samginit", "Nëna", "Vepra e Artamonovëve", etj.
|
|
|
|
| |
|
Shpallen fituesit e llotarise amerikane per vitin 2008. Me poshte do te gjeni te publikuar dy listat e emrave fitues ne te gjithe vendin.
Lista I
Tiranë
Abdyrraman Gjana, Rr. “Muhamet Gjollesha”, Pll.69, Shk.4, Ap.30 Adrinal Xheferraj & N. Prifti. Rr, “Ishmi”, P.13, Ap. 18 Albana Laknori, Fusha e Aviacionit, Godina 10 Albana Aliaj, Rr “Sali Nivica” P.14, SHk.1, Ap.2 Albana Vrapi, Rr. “M. Tutulani”, Nr.7. Albert Beba, Rr.”B. Golemi”, Shkolla Feniks, 1.8 Tiranë Alfons Llasa, Rr “S.Zarba” 228, Tiranë Artemida Ramadan Vridhaj, Rr “Durrësit”, P.224, Ap.8 Andrea Pano, Rr “P. Dardha”, P.6, Ap.11, Laprakë Arbri Hiqmet Hoxha, Rr. “Abdyl Frashëri”, P.3, Ap, 8, Arben Dauti, Rr, “Qemal Stafa”, P.208/2, Ap. 3 Arban Shala, Rr, “Teli N. Dini”, Ap.1 Arila Ylli Gjoka, Rr. “Muhamet Gjollesha”, P.67/1, SHk.2, Ap.9 Arjan Zhllimo, “Bregu i Lumit”, Tiranë 0682730754 Artur Dardha, Rr. “Mine Peza”, P.200, Shk.2 Artan Xhaferraj, Rr. “M. MUcca”, Nr.37 Arjan Agolli, Rr. “Dibrës”, P.330, Sh.3, Ap.16 Agrim Rexhepi, Rr. “Aleksandër Moisi”, P.18/6, Ap.1 Armand Kapurova & N.Prifti, Rr. “Shyqyri Ishmi”, P.43, Ap.13 Amela Bejleri, Rr “Aleksandër Moisi”, P.66, Shk.12, Ap.5 Agron Cecaj, Rr “Don Bosko”, Pall. Mak, SHk.B-5, Ap.18 Bektash Tuda, Rr “Kongresi i Përmetit” (Ish-shkolla e Partisë) Bertol Jahaj, Rr. “Sulejman Delvina”, P.9, Shk.1, AP.6 Bledi Biraj & Agim Biraj, Rr “Shalvaret”, Shk.4, Ap.44, Bora Gjokaj, Rr “Dibrës”, P.525, Shk.2, Ap, 7 Dashuri Këllezi & Fatmire Këllezi, Rr. “S.Petrela”, Kodra e Priftit Dhimitër Nini Shati, Rr. “Komuna e Parisit”, Edurat Vishkurti, Lagja 11 “Bregu i Lumit” Edit Ura, Rr.”Mihal Grameno”, Pll.12, Shk.2, Ap.22 Ervin Zahaj, Rr, “S. Delvija”, L. “V. Shanto”, P.6, Shk.1, Ap.6 Ervin Todi Mile, Rr. “Q.Stafa” Erti Nikolla, Rr. “Kavajës”, Pll.207, Shk.6, Ap.42 Ermir Aldervishi, Rr. “Mustafa Leshi”, Pll.3, Shk.3 Ermira Alfred Take, Rr, “Siri Kodra”, Pl.59, Shk.2, Ap.16 Emiliano Kalemi, Rr. “Ismail Zemali”, Pll. 2K Entela Kokona, Rr. “M.Shyri”, Pll.8, Shk.2, Ap.1 Enida Balca, Rr. “Buda”, Nr.8 Etleva Goxhaj, Rr. “D.Hima”, Nr.11. Kulla ADA.P.O.B.X 2995 Eleonora Gegëvata, Rr. “Elbasanit”, “Tre Vëllezrit Kondi” Elmah Taraj, Rr. “M. Tutulani”, Pll.6, Ap.7 Elda Ashiku, Bul. “Bajram Curri”, Pll. 21, Shk.42, Ap.9 Fahri Toska, Rr, “Pesë Maji”, përball Ish-Kimisë Fehem Gecaj, Rr “Mihal Grameno”, Pll.1, Shk.1, Ap.16 Florida Xheka, Rr. “G.Heba”, Pll.13, Flutura Cenaj & Cela Sulejman, Rr. “Ali Demi”, 216, Shk.1, Ap.2 Fotir Cocoli, Rr. “Konferenca e Pezëz”-ish-Makazine e ËSK-ut Festime Prensi, Rr. “Aleksandër Moisu”, Pll.66. Shk.11 Fitnete Lagji, Rr. “K. Gega”, Pll.1, Shk.1, Ap.15 Gentiana Aga Vishaj, “Vaqarr” Gentiana Dushku, “Qytet Studenti”, God.18 Dhoma.10 Gleda Qirja, Rr, “Mihal Grameno”, Pll.62, SHk.2, AP.23 Gëzim Sheme Canaj, Rr, “Gani Domi”, Pll.4, Shk.7, Ap.73, Lagja 1 Ibrahim Kaja, Rr “Karl Gege”, Nr.13, Minimarket Xheni Ilir Gjini Mustafa & Astrit Gjon Palaj, Rr, “S. Frashëri”, Pll. Vega, Shk.2 Iris Dari, Rr “Barrikadave”, Pll.129, Shk.1. Ap.5 Jeta Parllaku, Rr. “Frederik Shiroka”, Pll.1, Shk.2, Ap.5 Jonida Xhaferri, Rr, “H. Cenoymeri”, Nr.17 Kanan Hysi, Rr “P. Dardha”, Pll.40, Shk.2, Ap.23 Kastriot Muharremi, Rr “A. Kasemi”, Pll.1/1, Shk.3, Ap.54 Kimet Hasa & Petrit Reshla, Rr “Fushë Preili”, Paskuqan, Babrru. Kreshik Marku, Rr, “Todi Shkurti”, Shk.4. Ap.12 Klodian Dautaj, Rr, “Pesë Maji”, Pll.3 Sek. 1, Ap.1 Laureta Gegëprifti, Rr, “Don Bosko”, Kulla.7, Kati.8-9 Luljeta Hogu, Rr, “Qemal Stafa”, Pll.11, Shk.3, Ap.28 Ludmilla Papa, Rr. “M. Gjollesha”, Bul “Vasil Shanto”, Pll.10, Ap.14 Luçiana Hameti, Rr “Sadik Petrela”, Porcelani Lulëzim Gani Metani, “Sauk” Manjola Tozlluku, Rr, “A. Sinani”, Pll.40/1, Ap.5 Marjana Rexhepi, RR, “A.Moisiu”, Pll.18/.6, Ap.1 Marte Doda, Rr “Don Bosko”, Kull, Huai, Pll.6, AP.3 Marin Janxo, K.P.1703 Mirdash Keci, Rr. “Qemal Stafa” Nr.216 Marjeta Konomi Rr. “A.frasheri” P.9 Sh.2.ap.20 Majlinda Hafezi, P. 575/3 sh.1, Ap.10 Tiranë Majlinda Gjoka Rr. “D.Bosko”, Sh.Private P.326 Mirela Quka Rr.”Artan Lenja” Mimoza Q. Peqini Gjevari, Rr “Asim Vokshi”, Pll.33.2 Ap.15 Natasha Vangjel Kamberi, Rr “K. Lushnjes”, Pll.32, Shk.3, Ap.30 Nazine Çekrezi, Ministria Mbrojtjes Tiranë Nevina Hidri, Dobresh, Komuna Bërzhit Tiranë Natasha Meci Poradeci, Kombinat Tiranë Nazmi Hoxha, Galeria Kombëtare e Arteve Bul. Dëshmorët e Kombit Pashke Dushaj. Kodra e Kuqe. 0682922071 Babrru. Tiranë Petrit Garri, Rr “Grigor Heba”, Pll.30 Shk.1 Ap.1 Përparim Bici, Rr “Jordan Misja” Njësia 4, Lagja.9 Ramir Kolicci, Rr “M.Gjollesha” Rozeta Gjyli, Rr “Durrësit”, Sabri Bilbili, Rr “I.Baxhiqi”, Nr.79/1 Suzana Fusja, Rr “Gani Domi”, P.1, Shk.1, Ap.1 Suela Sami, Rr “D.Alla”, Nr.505 Suzana Ballka & A. Ballka Rr. “Kavajës” P.71 Sh.1 Ap.21 Shyqyri Xhiherri, Rr “Bardhyl”, P.5, Shk.3, Ap.14 Suzana Xhabafti & Suzana Pupe, Rr. “Ali Demi”, P.255. Shk.3, Ap.32 Tasim Sejko, Rr. “Muhamet Gjollesha” P. 59, Shk.3 Tonin Lela, Rr. “Th. Ziko”, P. 653, Ah. 1 Ap. 20 Ulvije Plaku, Rr. “M.Grameno”, Sheshi i Ri, Nr.18 Vigina Huxhi, Rr “R.Xhajko”, Ap.19, P.61/4/ Lagja.4 Xhane Bardhi, L.4, Kamëz
GJIROKASTËR
Armand Pasha & Arjan Ligu L. “18 Shtatori” Illement Veizaj & Arjan Ligu L. “18 Shkurti” Leone Rexhaj & Arjan Ligu. L. “18 shtatori”
KRUJË
Ani Beraj L. Varosh P. 68, Shk. 2 Liria Meta, Nikël Skënder Blushi L. 4 Pengilej
ELBASAN
Artur Koçiaj, L. E re, Rr. “V. Xhuavani” Nr. 3 Bujar Musta, Gjykata e Rrethit Gjyqësor, L “5 Maji” Drita Taromani, L. “Partizani” P. 650 Drita Qosja, L. “Haxhias” P. 588/1 Nr. 14 Elidon Xhani L. “Haxhias”, P. 645/5, H/B, Ap. 13 Ledia Veshi, Rr. “L. Gurakuqi”, P. 54, H.C. Ap. 2 Marja Bebei L. “Shënkoll”, Rr. “Th. Llafeli” Mehmet Gurra, L “Partizani”, Nr. 11 Veli Tosku, L. “Skënderbej”, Autostrada Pranë Kalçetos
GRAMSH Adelina Zajmi, L. “Holta” P. 52 Lorenc Papri Ceruj Valbona Bita, Lagja, “Blloku Nr. 5”
ERSEK Donika Dilo, Blloku Nr. 1 Kolonjë Lindita Hoxha, Fshati Miras Teuta Telo, Blloku Nr.3
FIER Adriano Mina Sinani, L. “Liri” Rr. “J. Xoxa” P. 122 Adriana Miti Nuraj, L. “15 Tetori” Rr. “T. Shkurti” Artur Oreshkovi, Rruga “Th. Kopaçe” Posta Fier L. “8 Shkurti” Altina Ramiz Isufaj L. “15 Tetori” Tek Sigurimet Shoqërore Çiljeta Mikail Sulo, Rruga “Tomorr Dizdari” Parafabrikat 5 Dhimitraq Nikollë Naka, L “Kastrioti i Ri”, Rr. “N.Aliu” Enkelejda Plepi, L. “16 Prilli”, Rr. “J. Cakrani” P.2, Ap.1 Ervin Sabri Hasa, L. “K. Pezeza”, Rr. “J. Xaxa”, P.145 Etfiqi Skënder Gjini, L. 1 Maji Rr. “P. Filka” Eriselda Seneu, L. “Apollonia”, Rr. “Mustaj”, Shtëpia 17 Enkelejd Prift, L. “1maj”, Rr. “J.Bakalli”, P.m.p.8 Fatmir Harizaj, Rr. “Tasi Dema”, L. “1 Maji” Fatbardha Sabri Saliaj, L. “Kryengritja e Fierit” Rr. “Dinjo Kafenja”, P. 15 Fredi Proko, Mbrostar, Nr.24 Florent Bari Dervishi, Rr. “Mujo Ulqinaku” P.15, L. “15 Tetori” Gentian Miti Profka, L.”29 Nëntori”, Rr.”D.Hekali”, P.39 Gentian Todi & Thamo Grecalli, Komuna Qendër. Irma Bajram Agushi, L. 28, Marsi Patos Luftav Isa Nurka, L. “Kryengritja e Fierit” Rr. “R. Aranitasi”, Ap. 149, Sh.4 Mervhert Brahim Ymeraj, L. “Afrimi i Ri” Miljana Tasi Profka, Fshati Marinëz Komuna Kuman Mikel Miti Naço Mirka Abedin Daria, L. “8 Shkurti”, Rr. “Th. Kopaçe”, P. 12 Nikoll Pali Profka Rr. “M.Agolli” Olsi Verxhin Lino, Rr. “Todi Shkurti”, L. “15 Tetori”, Nr.9 Pëllumb Nishat Aliaj, L. “1 Maji” Rr. “A. Culi” Pranvera Xhaferr Iliazi, L. “11 Janari”, P. 13 “Liri Gero” Rudina Miti Fico, Rr. “Semanit” L. “Apollonia” Roberta Pilo Shyte, L. “Shesh i Madh” Silvana Muharremi, L. “8 Shkurti” Rr. “Th. Kopoçe” P. 115/1 Shpresa Ali Shehu, L. “16 Prilli”, Rr. “S. Kala”, pranë Stadiumit Teuta Hajdari & Neki Hajdari, Rr. “Ramiz Aranitasi”, L. “Kastrioti” Vasillaq Thoma Mife, L. “15 Tetor”, Rr. “X. Ardani”, P. 1 Ylber Myftar Becolli, Posta Fier, L. “8 Shkurti”, Blloku i Pjeshkave 3.
LUSHNJE Afrim Loci P.20. L.Kongresi Arjola Manohosa, Me Qera L. “S.Libohova” Blerina Rustem Qosja, “Raiffaisen Bank Branch” Enualada Zerdella L. “S. Libohova”, P. 94 Ergent Meco & Engjell Meca L. “Çlirim”, P. 10 Liza Tashi & Llamber Tashi, L. “1”, Divjakë Llambri Liko, L. “G.muço” Juxhin Fadil Haxhi, L. “Gafurr Muço”, P. 208 Matilda Kurti & Beshir Kurti, L. “G.muço”, P.6/H Ofsian Karjani & N. Karjani L. “K. Qystri”
PATOS Agush Hasan Hoda, L. “29 Marsi” Ervin Fiqiri Darraj, L. “1 Maji” Endri Elmaz Shpërdheja, Grizë Lenginas Entela Agim Lamaj, L.”1 maji”, Rr. “K.Marku”
BALLSH Merjeme Nazeraj, L. “8 Shkurti”
BERAT Albert Llukan Monka, L. “10 Korriku” Anesti Todi Lloceli, L. “Barridada”, P. 27, Ap. 5 Basmije Tajar Arapi, Rr. “P.lulo”, Lgj. “28 Nëntori” Eglantina Ylvi Merdani, L. “Çlirim” Kreshnik Bedri Toska, Velabisht Luljeta Musa Karaj, L. “J.Vraka” Mario Haki Veleshnja, L. “30 Vjetori” Natasha Lefter Vasilia, L. “30 Vjetori” Nertila Nova, L. “30 Vjetori” P. 73, Shk. 1, Ap. 6 Silvana Flamur Lloka, L. “Jani Vrusha”, P.21, Ap.20 Sonila Vangjel Bitri, L. “Dëshmorët e Kombit”, P. Konuda, Shk.2 Shpëtim Qerim Caushaj, Uznovë Valbona Valter Plaku & Valter Plaku, L. “Kushtrimi”, P. 268, Sh.1, A.4 Vexhi Sherif Macaka, L. “Donika Kastrioti” Xhemal Adem Hima, Dëshnik
Ura Vajgurore Marjeta Tahir Ziu, L. “4 Shtatori”
POGRADEC Artur Kllamollari, L. “1”, Zona Industriale Arjan Kokoneshi, L. “5”, Rr. “K. Karafili”, P. 50 Armonda Çollaku, Rr. “R. Çollaku”, L. 2. P. 56 Andon Shkurti, Rr. “Naim Frsashëri” L. 13 Bashkim Mukollari, Rr. “Islam Dani”, Nr. 191, L. 5 Besime Brahaj, Piskupat Brikena Mingo, Rr. “Industriale”, L. 1 Blerina Xhenga, L. “4”, Rr. “Kala” Edison Musollari, L. 2, Rr. “Unaza e Re” Edri Luan Ismail, L.4, Rr. “Ceta e Mokrrës” Elvira Tasha, Buçinas Erjon Osmanaj, L. 4, “Kala”, P. i Spitalit Erjon Llazi, Rr. “G. Butka”, P.64, L. 2 Erjon Kerthi, L. 3. Rr. “N. Frashëri” Elona Hafizllari, Vërdovë Flutur Dervishllari, Rr. “Korçës”, Lagj. 1, Shtëpi Private Julian Pera, Memlisht Kasem Agastra, Rr. “10 Dëshmorët e Pojskës” Kristina Todalli, L. 3, Rr. “K. Karafili” Luan Seitllari, Gështenjas Manjola Begollari, P. 196, L. 4, Rr. “Çeta e Mokrrës” Nardi Abeshi, L. 2, Rr. “Rinia” Neritan Boçi, L. 2, Rr. “Rinia” Nersila Rustemi, Gështenjas Olsi Agolli, L. 3, Rr. “K. Karafili” Ornela Cela, L. 1, Rr. “R. Çollaku” Përparim Seitllari, Memelisht Renato Spirollari, Rr. “Rinia”, L. 2, P. 148 Reimonda Spirollari, L.1, Rr.”R. Çollaku”, Tek Kisha, Servet Rapce, L. 5, Rr. “C. Mane” Sokol Lushllari, Lir Sokol Mançellari, L. 4, Rr. “G. Honcani” Stefan Bardha, Grabovicë Vangjole Como, Rr. “L.como”, L.4
VLORË Altin Selman Skëndo, Rr. “Ismet Çakerri” Nr.62 Blerta Haxhiaj, Rr. “P. Leskaj” L. “Pavarësia” Dorjan Thoma Hudhra, Adr. Posta Fier Poro Vlorë Eliona Sheraj, Rr. “Demokracia”, P.1282, Shk.8, Ap.50 Vlorë Liljana Muço, L. “Pavarsia” Mirela Mystehali Derraj & Losmer Haxhiu P.595 Vlorë Pandeli Duni & Gjergji Spaho, L. “O. Haxhiu” Rr. “Demokracia” Nr.1063 Vlorë Save Spiropali, L. “I. Boletini”, Rr.”S. Zotaj”
LEZHË Bernardin Turkja, Shtëpia e Turkajve Shën Koll Fran Dode Kala, L. Spitalit Landi Prek Markaj, Gocaj, Balldren Lek Pjetri, Fshati Rrile, Kom. Shënkoll Kujtim Stali Ndoja, L. Beslidhja Mrike Gjoka, Shëngjin Rajmond Pali, Kodër Marlekaj
PËRRENJAS Ingert Samedin Llosa, L.2 P.52 Illodian Polisi, L.1, P.12 Viktor Balla
DEVOLL Arben Sotir Malolli, Bilisht Albana Kastriot Duçi, Kapshticë Danjel Niko Zeka, Bilisht Eda Avdi Sina, Miras Erigerti Danglli Lindita Hoxha, Miras Sonila Kope, Tren
KAVAJË Diana Gugashi, L. 2 Elvira Koci Saliasi, L. 2 “Sallbeg”
DIBËR Gazmir Zeneli, Bllacë Shupenzë
PEQIN Nexhan Cokja, L. “Çezmë”
KORÇË Agim Dushi, L. 6, Rr. “28 Nëntori”, Nr. 10 Albana Taqo Damo, Liqenas Bruno Cino, L. 8, Rr. “7 Shkurti”, Nr. 13 Bledar Dervishi, Mborje Evelina Licenji, L. 7, Rr. “S. Coli”, Nr.10 Enis Pema, L. 9, Rr. “K. Grego”, P. 10/5 Eriselda Alfred Braho, L. 2, Rr. “P. Cale”, Nr.24 Erjon Fasho, Kakaç Fatos Cenolli, L. 15, Rr. “K. Drenova”, P. 30/4 Flora Pëllumbi, L. 4, rr. “S. Shkurti” Gani Jani, L. 16, Rr. “V. Eftimiu”, Pll. 52 Gerta Dhimitri, Goskozë, Korçë Gjergji Koruni, L.9, Rr “M. Kostani”,P. 5, Ap. 3 Gjergj Polena, L.. 1, Rr. “J. Duro”, Nr.11 Ilir Ngjela, L. 18, Rr. “P. Shomo”, Pll. 1 A/9 Ilia Agolli, Lumalas Julian Floriri, L. 11, Rr. “P. Rexhepi”, Nr.29 Josif Qako, L. 18, Rr. “P. Shamo”, Pll. 21, Ap.10 Klarita Qyli, Dishnicë Kostiko Deko, Blloku 1, Maliq Lojala Malallari, L. 9, Rr. “Gj. Kastrioti”, Pll.3, Shka.11 Mariglen Pandi Leka, Kreshpanj Mariglen Mullaj, L. 17, Rr. “M. Afezolli” Mimoza Thoma Dhëmbi, Rr. “S. Shkurti”, Blloku i Qelqit Migena Pane, L. 5, Rr. “Rr. Telhaj”, Pll. 11/13 Nurie Etem Shaholli, Voskopojë Nesti Thomaq Kinolli, L. 16, Rr. “R. Telhaj”, Pll.8, H.14, Olsa Sotir, Rëmbec Qazim Pinderi, L. 4, Rr. “K. Tupo”, Pll. 47 Ranela Reshat Zeqo, L. 7, Rr. “A. Koprencka”, Nr.21 Rozeta Taipllari & Venedik Taipllari, Lozhan Stavri Pandeli, Blloku i ri i sportit, Lagj. 10 Shqiponja Shkëmbi, Lagj. 6, Rr. “B. Kadia” Nr.17 Shkëlqim Maliq, Lagj. 15, Rr. “K. Drenova”, Pll. 33, H.15 Viran Lera, Lagj. 12, Rr. “V. Tromara”, Nr. 60
KUÇOVË Mirjana Sabri Dragoti, Rr. “11 Shkurti” Mirjeta Kasem Teneqexhiu, Lagj. “Ll. Prifti”
DURRËS Artur Muka, L.18, Rr “A. Goga”, P. 999 Bledar Tasho, Rr. “K.Kazanxhi”, L. 12, Pll. 6/4, Shk.1 Paulin Kavaja, L. 11, “Rruga e Dëshmorëve”, P. 259, Ap. 3 Rakip Veshi, Xhafzotaj, Barbullush Sonila Demir Zajmi, Lagj. 9, Rr.”A. Goga”, Nr. 155 Viola Çopani, Lagj. 7, Rr. “P. Foto”, Shtëpia, Nr. 12
MALIQ Vasilika Koçllari, Blloku Nr. 2, Maliq
SHKODËR Fitnete Çelepija, Lagj. “A. Haxhija”, Rr. “S. Golemi” Merxhan Qerimaj, Lagj. “V. Shanto”, Rr. “13 Dhjetori” Rodolf Gjushi, Dajç, Bregu i Bunës Rudina Alikokaj, Lagj. “A. Haxhija”, Rr. “M. Ulqinaku”, Pll.11
KUKËS Ermira Tusha, L. 6, Pll. 8, Shk. 2, Ap. 5 Ilirjana Duraku & Gazmend Duraku L. 6, Pll. 68, Shk. 1, Ap. 1
PESHKOPI Altin Tomçini, Lagj, “Gj. Doçi” Dali Kamberi, Zimur Tomin
LIBRAZHD Shkëlqim Roci, Hotolisht
BAJRAM CURRI Din Hysenukaj, Lagj. “Dardania”
Lista II
TIRANË Arben Ahmetaj Rr. “S. Brahaj” Arjan Hazisaj Rr. “Gj. Kuqali” P. 2 Shk. 6 Ap. 60 Afrim Hasani Rr. “Q. Stafa” P. 17 Shk. 2 Ap. 19 Bardhyl Zeneli Rr. “V. Noti” Laprakë Bujar Çela Reparti Ushtarak 1102 Edmir Bilal Dalipaj Rr. “N. Mjeda” P. 2 Shk. 2 Ap. 224 Elena Irfan Metko Rr. “K. Qipro” Ish-kopshti 26 Elton Llukani Rr. “Dibër” P.330 Shk. 1 Ap. 6 Engjellush Sejdia, Ferit Mici Rr. “R. Petrela” Erjuz Mezini Rr. “Ll. Miho” Ap. 11 L. 6 Eriselda Gjata Rr. “Sh. Ishmi” P. 52 Shk. 2 Ap. 19 Fatmir Thomoraj Rr. “Q. Stafa” P. 2 Shk. 6 Ap. 60 Granit Hoxha Universiteti Bujqësor Kamzë Ingrit Kurti & Dilaver Kurti Rr. “N. Mjeda” P. 2 Shk. 3 Ap. 24 Irena Meta Rr. “5 Maji” Kullat Binjake Laureta Hasko Rr. “K. Topia” P. 2 Shk. 3 Ap. 7 Lorenc Hysen Mestani & Edmond Topi Rr. “Sami Frashri” P. 20/2 Ap. 7 Luan Duka Rr. “Budi” Ap. 41/1 Luljeta Zini Shpuza & Arzen Shpuza Rr. “S. Zorba” Lgj. 10 Nr. 234 Mehmet Memaga Lgj. 5 Rr. “S. Cico” P. 4/1 Shk. 1 Ap. 20 Merita Collaku Fark e Vogël, Sauk Pelivan Prengji Rr. “D. Bosko” P. Al-Mark Roland Kondili & Yllson Ceci Rr. “Njazi Meka” P. 5 Shk. 1 Ap. 2 Sadik Topalli P. 28 Shk.2 Ap.22 Kamzë Sonila Dervish Rr. “Riza Cuka” P. 6 Shk. 3 Ap. 28 Sonila Pojani Rr. “P. Rexhepi” P. jeshil A. 1/2 Silvana Dema Rr. “I. Tomini” P. Firma Çani Ap. 40 Shk.2 Shpresa Hozhalli Rr. “B. Curri” P13/A Shk. 1 Ap. 6
FIER Agron Miti Lako Pojan Arjan Niko L. “K. Përmeti” Rr. “ J. Xoxa” Anisa Sabaudin Saliaj L. “Apollonia” Bledar Pëllumb Shehu L. “29 Nëntori” Rr. “P. Pirro” Edmond Leksi Kostandini L. “Mbrostar” Enerjeta Konstandin Veizaj L. “Kastriot” Rr. “Brigada e VI” Enver Tetem Lamaj L. “Konferenca e Pezës” Enerik Papa, Shënpjetër Seman Frida Shahin Bejda L. “Konferenca e Pezës” Gjinovefa Merko Cani Fshati Havaleas Manuela Petrit Shahaj L. “Kastriot” Marjola Pëllumb Shehu Lako Pojan Miranda Cumani L. “11 Janari” Rr. “Dino Kalenja” Renato Enver Çepele Re. “E Spitalit” Roskovec Safet Heqimaj L. “Kryengritja e Fierit” Rr. “Ramiz Aranitasi” P. 117 Ap. 9 Sonila Agim Hila, Vajkan Komuna Mbrostra Dermenas Vera LamÇaj Drejtoria rajonale e Sigurimeve Shoqërore Xhezmi Merkaj L. “15 Tetori” Rr. “H. Dishnica” Zhaneta Sheqi L. “Posta Fier”
KORÇË Admirim Bidillari Lumalas Ahdinaj Olger Rr. “MiÇo Shkodrani” L. “6” Nr. 24 Arben Andoni L. “11” Rr. “Vojo Kushi” Nr.13 Artur Shembitraku & Shefqet Shembitraku Rovonik Asim Liso Romonik Berti Beqo Rr. “Likonik” Distoleta Repa L. “9” Rr. “KiÇo Greco” P. 7/15 Dorela Guraj Rr. “Ajet Gjindolli” L. “17” P. 16 Eduart Kadi L. “6” Rr. “29 Nëntori” ish parku i Industrisë Evelina Dhamo Rr. “KiÇo Drenova” Emiljan Sheperi L. “4” Rr. “V. Dushku” Engjellush Adem Zade Rr. “A. Gjindolli” P. 6/7 Enkelejda Plasari Rr. “P. Shamo” p. 22 Gjergji Zane L. “18” Rr. “Sh. Denari” Ap. 1/2 Lizjan Feim Brahimllari Zvirino Liljana Demir Liso Blloku i Ri i Sportit L. “10” Luljeta KorÇari Bulgarea Llazi Gjika L. “1” Nr. 26 Majlinda Jorgji Rr. “Partizani” L. “14” Roland ManÇe Rr. “Th. Martiri” L. “4” P. 27 Shpresa Terziu L. “5” Rr. Ballkomeni” P.3 Nr.15 Tatjana Koce L. “18” Rr. “Petraq Shamo” P. 23/12 Tomi Mile Rr. “Veteranve” Nr. 61 Valentina Demeniku Rr. “Koli Tupa” L. “1” Nr. 14 Zamira Muslli L. “Rrexhep Telhaj” Vial 5 Zenel Dunolli Vashtni
PATOS Shqiponja Avdulla Toska L. “E Re” Vjoleta RuÇaj, Rrërës Zamir Hajdar Rucaj
LEZHE Bledar Hoxha L. “Beslidhja” P. 76 Eduart Nikolli Qendër Pashke Lazri Dragushe
SHKODER Anton Sokoli L. “Ndoc Mazi” Rr. “Marin Barleti” P. 83/2 Angjelin VinÇens Filiali i Patosit Emiljan Zadrima Bregu i Bunës Mirsida Isufi L. “V. Kushi” Rr. “Nazmi Kryeziu” Nevila NuÇiÇ Filiali i Patosit Nora Rroku Gajtan Guri i Zi Gjovalin Xhaja Hot i Ri Zef Franja, Rrenc-Guri i Zi
POGRADEC Brisilda Kroi Rr. “10 Dëshmorët e Pojskës” L. “10” Entela Kuqo Rëmenj Ervis Misliu Rr. “Rinia” L. “2” P. 14 Mimoza Diko Lumi i Trehanit Petrit Diko Lumi i Trehanit Vjosa Mimini Memelisht Vlefta Shegani L. “1” Rr. “1 Maji” Zilije Dulellari Bucimas
KUKES Elvana Hysen Biba L. “5” P. 5 Sh.3 Lorena Nuhi Guri L. 4 P. 15 Shk. 3 Ap. 12 Majlinda Rahman Shahu L. “6” P. 6 Shk. 2 Ap. 12
RRESHEN Mira Doda P. 51 Shk. 2 Ap.6
VLORE Majlinda Xhava L. “28 Nëntori” Rr. “Dëshmoret” nr. 1 Suela Durmishi L. “29 Nëntori” Rr. “Sadik Zotaj”
GRAMSH Eglantina Hoxha L. “Xhile Lici” P. 106 Genc Ajazi L. “Sportit” P. 173 Klodi Kishta L. “Xhile Leci” P. 106
LAC Ilda Spahiu L. “3” P. 46 Shk. 1
PERMET Piro Kole L. “Sede”
TEPELEN Enver Refat Memushi Levan
DEVOLL Abidin Paja Sul Vera Meka Rr. “1 Maji” Bilisht
DURRES Ardian Zoto L. “Popullore” Berti Sinani Sukth Ermion Ibrahim Arapi L. “1” P. A. Moisiu” Sherif Kola Rrushkull
BERAT Agim Mustafa Sena L. “Uznonë” Denis Sami Qahalli L. “Muzakaj” Eva Papa L. “Jani Vruho” Jetnor Refat Sheti Vajkan Julinda Dogani L. “10 Korriku” Lili Jorgi Xoxi L. “10 Korriku”
Per me shume informacion, vizitoni Forumin Shqiptar
|
|
|
|