Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Arti i tė recituarit konsiston nė ndalimin e kollitjeve nė sallė.
--- Ralph Richardson aktor anglez

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 85 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
"Stundeti shqiptar"
Nė 21 qershor 1929 doli nė Torino revista shqipe "Stundeti shqiptar", organ i shoqatės mė tė njėjtin emėr. Ishte e pėrmuajshme kryesisht kulturore, ku botuan krijimet e tyre Poradeci, Harxhi, etj.tė cilat i shoqėronin me foto tė veprave tė Paskalit, Mihos etj.

Nikolo Makiaveli
Nė 21 qershor 1527 mbylli sytė Nikolo Makiaveli, politikan, historian e letrar italian, njėri nga njerėzit mė tė dėgjuar tė kohės kur jetoi, falė zgjuarsisė sė tij. Vepra tė tij janė: "Dialogė mbi artin e luftės", "Historia fiorentine", etj.

Zhan Pol Sartri
Nė 21 qershor 1906 u lind nė Paris Zhan Pol Sartri, filozof e shkrimtar, autor i mjaft veprave. Spikasin ndėr to: "Mosha e arsyes", "Tė jesh ėshtė asgjė", "Vdekje pa varrim", "Djalli dhe zoti i mirė", "Kritikė mbi arsyen dialektike", etj. pėr tė cilat Sartri u nderua me ēmimin e madh Nobel pėr Letėrsinė, por qė e refuzoi.

21 Qershori ėshtė Dita Ndėrkombėtare e Muzikės
Chat :: Shqipet nga Kosova mblidhen tek #dardania
Postuar nga: Albo

Chat Shqipet nga Kosova mblidhen tek #dardania

Tė gjithė vizitorėt tanė janė tė ftuar qė tė bisedojnė nė ēdo orė tė ditės nė dhomėn mė tė re tė bisedimit tė hapur nė rrjetin tonė tė IRC, dhomėn #dardania. Kjo dhomė mbledh shqiptarė nga Kosova dhe mbarė bota dhe ka njė pjesmarrje tė madhe nė ēdo orė tė ditės. Kjo dhomė u hap falė bashkėpunimit tė Albasoul.com dhe Dardania.de qė janė edhe dy nga komunitet shqiptare mė tė mėdha dhe mė tė vjetra nė Internet. Ajo qė na gėzon ėshtė fakti se tė paktėn nė Internet, shqiptarėt nuk janė mė tė ndarė nga njėri-tjetri.

Sa herė qė vizitoni Albasoul, mos harroni tė hyni edhe nė kanalin #dardania duke klikuar nga menuja vertikale ne tė djathtė. Ata qė pėrdorin mirc pėr tu lidhur me rrjetin, mund te lidhen nė ēdo kohė me /server irc.albasoul.com dhe pastaj te hyjnė nė kanal /join #dardania

Tashmė rrjeti ynė i IRC mbledh shqiptarė nga Shqipėria nė dhomėn #shqiperia, shqiptarė nga Kosova nė dhomėn #dardania, shqiptarė nga Malėsia nė dhomėn #malesia, dhe tė gjithė dashamirėsit e futbollit mblidhen tek #futbolli.

Ju urojmė mirėseardhjen nė rrjetin tonė tė IRC shqipeve nga Kosova.

Stafi i Albasoul


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.