Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Dashurohet vetem ajo qe nuk kihet.
--- Marcel Proust

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 120 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...

Pyetesori[ Bej nje pyetje ]


Kategori: Faqja kryesore -> Projekti Albasoul -> Perdorimi

Pyetje
·  Si te vizitoj Albasoul?
·  Dua te futem direkt ne chat, si tia bej?
·  Dua te vizitoj direkt forumin?
·  Si mund te shkruaj tek faqja e humorit
·  si munde ta ndryshoj fjalekalimin qe ju me sollet ta ndryshoj ne nje fjalekalim qe une munde ta mbaje mende. faleminderit shume pres pergjigjje

Pergjigje
·  Si te vizitoj Albasoul?

1. Duhet te jeni te lidhur ne Internet.
2. Hapni kerkuesin tuaj ne Internet qe mund te jete Internet Explorer, Netscape apo Opera.
3. Tek adresa shtypni adresen e Albasoul e cila eshte e thjeshte: http://www.albasoul.com
4. Shtypni butonin Enter qe te hapni faqen e Albasoul


Nese do te deshironit qe ta ruanit adresen e Albasoul ne kerkuesin tuaj qe ta gjeni ate kollaj me vone mjafton ta ruani tek lidhjet tuaja te preferuara. Beni si me poshte:

Nese perdorni Internet Explorer:
1. Hapni faqen kryesore te Albasoul sic ua beme te qarte me lart.
2. Shkoni tek menuja "Favorites" ne krye dhe klikoni mbi te.
3. Klikoni mbi ndarjen "Add to favorites" qe ta ruani adresen e Albasoul.

Qe te shkoni direkt tek Albasoul, mjafton te klikoni mbi "Favorites" dhe te zgjidhni "Shpirti i Shqiptarit" nga lista. Pasi te klikoni mbi te do te transferoheni direkt te Albasoul pa qene nevoja te shtypni adresen ne kerkuesin tuaj.


Nese perdorni Netscape Navigator
1. Hapni faqen e Albasoul sic ju mesuam me lart.
2. Shkoni tek Bookmarks dhe zgjidhni "Add to Bookmark".

Krye


·  Dua te futem direkt ne chat, si tia bej?

Qe te futeni direkt ne chat, mjafton te vizitoni faqen kryesore te Albasoul dhe te klikoni mbi butonin "Chat" ne krye nen imazhin e Albasoul. Nje faqe e re do tu hapet dhe ne te mund te futeni ne chat. Qe te futeni direkt ne chat pa qene nevoja te vizitoni faqen kryesore te Albasoul, mjafton te shkruani ne kerkuesin tuaj adresen:

http://chat.albasoul.com

Krye


·  Dua te vizitoj direkt forumin?

Qe te futeni direkt ne forum, mjafton te vizitoni faqen kryesore te Albasoul dhe te klikoni mbi butonin "Forum" ne krye nen imazhin e Albasoul. Nje faqe e re do tu hapet dhe ajo do te jete faqja kryesore e forumit. Qe te futeni direkt ne forum pa qene nevoja te vizitoni faqen kryesore te Albasoul, mjafton te shkruani ne kerkuesin tuaj adresen:

http://forum.albasoul.com

Krye


·  Si mund te shkruaj tek faqja e humorit

Poshte cdo artikulli ndodhet nje buton i cili thote "Posto nje koment". Klikojeni ate dhe ju jepet mundesia per te shkruar nje mendim apo ate qe ju deshironi.

Krye


·  si munde ta ndryshoj fjalekalimin qe ju me sollet ta ndryshoj ne nje fjalekalim qe une munde ta mbaje mende. faleminderit shume pres pergjigjje

Per te ndryshuar fjalekalimin tuaj klikoni aty ku thote "Llogaria ime" e cila ndodhet ne kutine ku thote "Menuja". Pasi te klikoni do ju jepet mundesia te ndryshoni fjalekalimin ose informacionet tuaja.

Krye

© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.