Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Ēorba e lirė t'i djeg buzėt
--- Populli

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 68 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Nė 20 korrik 1896
Nė 20 korrik 1896 u hartua Memorandumi nė favor tė pavarėsisė sė Shqipėrisė, me tė cilėn nisi edhe lėvizja qė solli lindjen e Lidhjes Shqiptare tė Pejės.

Qerime Galica
Nė 20 korrik 1927 mbylli sytė Qerime Galica, e njohur si Shote, heroinė e Popullit,luftėtarja trime, qė luftoi kundėr serbėve bashkė me tė shoqin, Azemin, nė Malėsitė e Gjakovės dhe tė Dukagjinit.

Arshi Pipa
Nė 20 korrik 1997 u nda nga jeta Arshi Pipa, poet, publicist, gjuhėtar, kritik e studiues, qė, i persekutuar nga diktatura, u detyra tė arratisėj SHBA, ku botoi gazetėn "Albania", drejtoi gazetėn "Dielli"dhe shkroi: "Libri i burgut", "Mortale dhe Dante", "Studime mbi Kosovėn", etj.

Gulielmo Markoni
Nė 20 korrik 1937 vdiq fizikani I njohur italian Gulielmo Markoni, shpikėsi i telegrafit pa tela, I cili nė vitin 1919 u ndrua me ēmimin e madh ndėrkombėtar Nobel pėr Fizikėn.

Festa kombėtare e Kolumbisė
20 korriku ėshtė festa kombėtare e Kolumbisė, e cila pėrkon edhe me shpalljen e pavarėsisė sė kėtij vendi nė 1810.
MIRESEVINI TEK KRYELISTA!

10 artikujt me te lexuar.

 1: Shpjegime Enderrash - (304785 Lexime)
 2: Komuniteti Orthodhoks: Gėzuar Ditėn e Ringjalljes sė Krishtit! - (133993 Lexime)
 3: Lista e 813 personave nė kėrkim nga Interpoli - (114328 Lexime)
 4: Diabeti, sėmundja e sheqerit nė gjak - (93147 Lexime)
 5: 100 mbiemrat mė tė pėrdorur nė Shqipėri - (81722 Lexime)
 6: 8 marsi, Dita Ndėrkombėtare e Gruas - (64182 Lexime)
 7: Gatime Deti dhe Embelsira - (60811 Lexime)
 8: Kriteret e Aplikimit pėr Emigracionin nė Kanada - (58987 Lexime)
 9: Fjalor Shqip-Turqisht (c) Forumi Shqiptar - (55498 Lexime)
 10: Femija yne (keshilla per femijet 0-12 muajsh) - (54952 Lexime)

10 artikujt me te komentuar.

 1: Emertimi i shqiptareve nder shekuj - (62 Komente)
 2: Kush ėshtė perėndia - (45 Komente)
 3: Poezi te ndryshme nga shkrimtare shqiptare - (41 Komente)
 4: Kastriotet dhe Mirdita - (37 Komente)
 5: Fillojne pranimet ne Bordin Drejtues - (33 Komente)
 6: Jeta dhe vepra e Ahmed Zogut - (29 Komente)
 7: Anekdotat e Huggos - Pjesa e 8tė - (27 Komente)
 8: Perse gjermanet pushtuan Shqiperine? - (22 Komente)
 9: Ismail Kadare pranon gabimet - (19 Komente)
 10: Nje akt i shemtuar trondit komunitetin shqiptar ne SHBA - (16 Komente)

10 kategorite me aktive.

 1: Lajme - (54129 vizita)
 2: Njoftime - (20379 vizita)
 3: Projekti - (19158 vizita)
 4: Articles - (8717 vizita)
 5: Antaret - (980 vizita)

10 materialet me te lexuara tek seksionet.

 1: Lista e kontribuesve financiare - (37878 Lexime)
 2: Vizioni Albasoul - (28796 Lexime)
 3: Kredoja jone - (27170 Lexime)
 4: Pershkrimi i versionit te ri. - (26157 Lexime)
 5: Historiku i Projektit - (23478 Lexime)
 6: Stafi i Albasoul - (22005 Lexime)
 7: Bashkepunoni me Albasoul - (19406 Lexime)
 8: Si ju mund te ndihmoni Albasoul - (19154 Lexime)
 9: Falenderojme nga zemra - (5878 Lexime)
 10: Jusuf Tabaku (1797-1904) - (5744 Lexime)

10 Antaret qe kane publikuar me shume.

 1: Albo - (486 artikuj)
 2: Isli - (115 artikuj)
 3: ReEdD - (50 artikuj)
 4: edspace - (21 artikuj)
 5: Fiori - (10 artikuj)
 6: God - (5 artikuj)

10 sondazhet me te votuara.

 1: Nga cili vend i Shqiperise jeni me origjine? - (1330 vota)
 2: Cfare do te kishit deshire te gjenit tek Albasoul ne te ardhmen? - (415 vota)
 3: Cfare nivel arsimimi keni arritur te perfundoni? - (203 vota)
 4: Cfare vizitoni me shpesh tek Albasoul? - (150 vota)
 5: Ke fajesoni ju per krizen qe ka pushtuar Shqiperine? - (87 vota)
 6: A e pelqeni versionin e ri te Albasoul.com? - (82 vota)
 7: Ne cilen grupmoshe beni pjese? - (63 vota)
 8: Sa kohe shpenzoni tek Albasoul? - (63 vota)
 9: Cila mendoni eshte zgjidhja me e mire e krizes shqiptare? - (47 vota)
 10: Si ndiheni per te ardhmen e kombit shqiptar duke perfshire ketu te gjitha trojet shqiptare? - (46 vota)

10 antaret me aktive.

 1:Albo - (1708 artikuj te publikuar.)
 2:Fiori - (151 artikuj te publikuar.)
 3:Isli - (118 artikuj te publikuar.)
 4:ReEdD - (48 artikuj te publikuar.)
 5:edspace - (46 artikuj te publikuar.)


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.