Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Nje dashuri qe ka kaluar nepermjet xhelozise eshte si nje fytyre e bukur qe ka kaluar line: ajo ngelet gjithnje me njolla.
--- Bourger

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 140 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Marrėveshje aleance ndėrmjet Skėnderbeut dhe Alfonsit tė Parė
Nė 26 mars 1451 nė Gaeta tė Italisė u nėnshkrua njė marrėveshje aleance ndėrmjet Skėnderbeut dhe Alfonsit tė Parė, mbret i Aragonės dhe i Napolit, sipas sė cilės, ky i fundit merrte pėrsipėr t'i jepte prijėsit shqiptar ndihmė ushtarake dhe financiare pėr pėrballimin e ushtrive turke. Por ndihma e dhėnė nga pala italiane ishte e e pamjaftueshme, dhe, veēanėrisht pas betejės sė Beratit, Alfonsi nuk u angazhua mė ndaj Shqipėrisė.

Hamit Kokalari
Nė 26 mars 1989 u nda nga jeta Hamit Kokalari, intelektuali qė iu kushtua fushės sė letrave dhe shkėlqeu me pėrkthimet e mjaft veprave madhore tė letėrsisė botėrore si: "Dhe yjet rrinė e vėshtrojnė", "Aivenhoi", "Diplomati", "Ēitadela", etj.

Konventa mbi armet bakteriologjike dhe toksike
Nė 26 mars 1975 hyri nė fuqi Konventa pėr ndalimin e prodhimit, tw pėrpunimit dhe grumbullimit tė rezervave tė armėve bakteriologjike dhe toksike, si dhe pėr shfarosjen e tyre .

Ludvig Van Beethoven
Nė 26 mars 1827 mbylli sytė njėri nga gjenitė e muzikės, Ludvig Van Beethoven, i cili qė 12 vjeē nisi rrugėn e kompozimit pėr tė arritur nė majat mė tė larta me: operėn "Egmonti", "Eleonora"; me baletin "Krijimet e Prometeut", me shumė fantazi e pjesė tė tjera muzikore, e sigurisht me simfonitė e tij tė pavdekshme, njė pjesė tė sė cilave i kompozoi kur ishte krejtėsisht i shurdhėr.

Arkiva e Artikujve


Artikujt e renditur sipas muajit

 • Prill, 2009
 • Janar, 2009
 • Nendor, 2008
 • Tetor, 2008
 • Shtator, 2008
 • Qershor, 2008
 • Maj, 2008
 • Prill, 2008
 • Mars, 2008
 • Shkurt, 2008
 • Janar, 2008
 • Dhjetor, 2007
 • Nendor, 2007
 • Tetor, 2007
 • Shtator, 2007
 • Gusht, 2007
 • Korrik, 2007
 • Qershor, 2007
 • Maj, 2007
 • Prill, 2007
 • Mars, 2007
 • Shkurt, 2007
 • Janar, 2007
 • Dhjetor, 2006
 • Nendor, 2006
 • Tetor, 2006
 • Shtator, 2006
 • Gusht, 2006
 • Korrik, 2006
 • Qershor, 2006
 • Maj, 2006
 • Prill, 2006
 • Mars, 2006
 • Shkurt, 2006
 • Janar, 2006
 • Dhjetor, 2005
 • Nendor, 2005
 • Tetor, 2005
 • Shtator, 2005
 • Gusht, 2005
 • Korrik, 2005
 • Qershor, 2005
 • Maj, 2005
 • Prill, 2005
 • Mars, 2005
 • Shkurt, 2005
 • Janar, 2005
 • Dhjetor, 2004
 • Nendor, 2004
 • Tetor, 2004
 • Shtator, 2004
 • Gusht, 2004
 • Korrik, 2004
 • Qershor, 2004
 • Maj, 2004
 • Prill, 2004
 • Mars, 2004
 • Shkurt, 2004
 • Janar, 2004
 • Dhjetor, 2003
 • Nendor, 2003
 • Tetor, 2003
 • Shtator, 2003
 • Gusht, 2003
 • Korrik, 2003
 • Qershor, 2003
 • Maj, 2003
 • Prill, 2003
 • Mars, 2003
 • Shkurt, 2003
 • Janar, 2003
 • Dhjetor, 2002
 • Nendor, 2002
 • Tetor, 2002
 • Shtator, 2002
 • Gusht, 2002
 • Korrik, 2002
 • Qershor, 2002
 • Maj, 2002
 • Prill, 2002
 • Mars, 2002
 • Shkurt, 2002
 • Janar, 2002
 • Dhjetor, 2001

 •  Artikujt( per Qershor, 2003)  Veprimet  Vizita  postuar 
  Omar Khayyam Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 53082003-06-30 00:06:13
  Femija yne (keshilla per femijet 0-12 muajsh) Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 206872003-06-29 11:38:29
  Cheesecake Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 128952003-06-29 10:19:39
  Perplasja Nano-Meta ne takimin e kryesise se PSSH Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 22312003-06-28 13:56:03
  Humor origjinal nga Notle ne forum Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 110522003-06-27 15:54:05
  Ndryshimet me te fundit ne kanalin #shqiperia Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 72952003-06-26 16:12:18
  Njoftime: Llotaria amerikane, fitojne 3.000 shqiptare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 179512003-06-25 23:25:26
  Rruga e Shqiperise drejt OKB-se Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 158932003-06-25 00:01:17
  Nene Tereza mbledh yjet shqiptare ne Prishtine Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 57062003-06-24 10:20:10
  Pashko Gjeēi, pėrkthyesi me dhunti si Noli Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 47922003-06-24 10:05:03
  DRENICA e Durrėsit sė shpejti muze Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 44522003-06-23 21:44:31
  Perfundon samiti i Selanikut Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 37702003-06-22 20:03:19
  Lajme: Shqiperia e shqetesuar nga sundimi i mafias Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 64782003-06-21 14:52:36
  Spektakli qe bashkon Shqiperine me Kosoven Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 79652003-06-19 12:09:26
  Muzeum oriental ne Korce, testamenti i nje emigranti Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 39902003-06-18 02:15:00
  Albtelekom ofron sherbimin e Internetit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 137352003-06-16 16:04:05
  Historia e jetes se Elsa Lila Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 92712003-06-16 15:24:34
  Shkollari Izet Bebeziqi qė zotėronte 11 gjuhė tė huaja Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 36362003-06-15 02:33:57
  Themelohet shoqata shqiptaro-britanike "Edit Durham" Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 38712003-06-13 18:25:38
  Pse nuk vepron ndaj komunisteve Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 27012003-06-13 00:01:03
  SHBA kritikon Shqiperine per trafikun Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 29032003-06-12 11:46:01
  Shkrimi mė i vjetėr Shqip gjendet nė Romė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 76912003-06-12 11:39:31
  Ne shkretetire --- Honoré de Balzak Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 49262003-06-11 22:00:56
  Zvicer - Shqiperi = 3:2 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 42682003-06-11 20:30:56
  Lajme: Sekretari amerikan i mbrojtjes viziton Tiranen Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 44942003-06-11 09:52:03
  Pavarėsia e Kosovės, jo mė tabu pėr evropianėt Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 26402003-06-11 09:33:09
  Delja e klonuar lind ne Shqiperi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 64772003-06-09 16:11:38
  Buke me liste edhe tek ish-Blloku Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 34912003-06-09 16:10:00
  Irlandezet fitojne me autogol 2:1 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 42192003-06-07 14:33:15
  Peticion drejtuar Parlamentit Gjerman (Bundestag) Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 48482003-06-07 01:09:55
  Lajme: OSBE: "Tirana rrezikohet nga destabilizimi" Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 50492003-06-06 12:31:38
  Nje armiqesi e tejkaluar Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 39812003-06-06 01:01:16
  Vdekje klinike per Odhise Grillon Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 60022003-06-05 14:43:08
  Mos e shkatėrroni shkollėn! Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 35282003-06-05 03:41:35
  Votoni per Miss Albania tek Miss Universe 2003 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 89072003-06-02 10:05:21
  At Bernardin Palajt, mbledhėsi dhe botuesi i Eposit tė Kreshnikėve Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 36962003-06-02 09:57:48
  Shtypi shqiptar nen diktatin e Kryeministrit Nano Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 73502003-06-01 03:41:54


  37 artikuj ne total


  © Albasoul.com 1998-2007
  Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.