Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Egoizmi eshte ligji i perpspektives se ndjenjes, simbas se cilit gjerat me te aferta jane me te medha e me te renda kurse ato qe largohen zvogelohen ne peshe edhe ne madhesi.
--- Nietzsche

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 70 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Violeta Manushi
Nė 5 mars 1926 u lind nė Korēė Violeta Manushi, Artiste e Popullit, e cila nga njė tipografe e thjeshtė nė shtypshkronjėn "Pepo", arriti tė bėhet njė nga aktoret tona mė tė mira, qė ka nė repertorin e saj mbi 120 role si protagoniste, 97 prej tė cilave nė kinematografi; ndėrmjet tyre spikasin Nica, Dorina, Olimbia, Rita, Ollga apo zonja Dulska.

Telat Noga
Nė 5 mars 1945 vdiq nga tortuart nė kampin e pėrqendrimit nė Mathauzen, Telat Noga, Hero i Popullit.

Francesco Piava
Nė 5 mars 1876 vdiq Franēesko Piava, libretist italian, autor i libreteve tė veprave mė tė mira tė kompozitorėve e mėdhenj botėrorė, operat: "Rigoleto", "Ernani", "Traviata",etj, me tė cilat u bė i njohur dhe u cilėsua si libretisti mė i mirė i shekullit XIX.

Pier Simon Laplas
Nė 5 mars 1827 vdiq shkencėtari i madh francez Pier Simon Laplas, i cili arriti tė shpjegonte tė fshehtėn e fillimit tė sistemit planetar diellor nga njė tymnajė, dhe i shihte trupat qiellorė jo si diēka e ngrirė dhe e pandryshueshme, por si diēka qė ndryshon dhe zhvillohet vazhdimisht.

Alfred Kazela
Nė 5 mars 1947 u nda nga jeta Alfred Kazela, kompozitor, pianist,dirigjent dhe muzikant i njohur italian, pėrfaqėsues i rrymės sė neoklasicizmit, autor i veprave: "Skarlatiane pėr piano dhe orkester","Koncert roman", "Paganiniana", 7 opera, etj.
Rregjistim/Identifikim

Zgjidh nje opsion nga menuja me poshte:

Identifikohu.

Rregjistrohu.

Kerkon fjalekalimin e harruar me emai.


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.