VOX ANIMA


JAm larg nga dashuria 
Prap larg nga kjo ndjenje
I mbytur ne kete pike 
per ty jo i denje
Larg cīdo ndjenje une sot jam, o zemra ime
Si nje robot gjigand jetoj i mbytur ne mendime
Disaurite e kohes shpirtin po ma brejne
Per ty une jam i larget o ju ndjenja lumenj

Floke te zeza dhe te derdhur duhet te me kesh ti
Shpresa ime larget,tek ty do shkoj une tani
Jashte deres se shtepise tende,une ty do te pres
Te lutem me be nje shenje qe ne brendesine tende ,ja ashtu, te zbres

Ah moj perendi
Kur prap me ty te takohem
Si qiri prej dylli do te pervelohem
Toka mbytet ne kete mjegull
Une ty sīte shoh me 
Jepi o kosa mekatare
Hiqe kete jete qe vetem rri e fle