Vetem ti nuk e di


Ti nuk e di sa me ka merra malli,
Se po ta dije do te ma shuaje shpejt.
Ti nuk e di se c'zjarr kam ne gji, 
Por dhe po ta dije, me kot do mundoheshe ta shuaje.
Ai zjarr nuk do akull, nuk do shi
Ai do zjarrin qe dhe ti ke ne gji.

Por ti nuk e di,ti nuk di asgje,
Ndaj dhe une pres me kot ardhjen tende.
Gjithe miqte e mij e dine per ty,
E dine qe te dua, qe per ty mendoj 
E vec ne enderr ndjej kenaqesi
Sepse atje te perqafoj.

Ndaj dua te jete vetem nate.....
Se vetem atje, ti je me mua.
Por kur dita zbardh serish, e shoh se jam, gabuar.
Atehere qaj, qaj papushim
Se mbrekulline e zemres time, vetem ti nuk e di.